10 – lecie albumu “Granda” Moniki Brodki

Dziesięć lat temu ukazała się płyta „Granda” Moniki Brodki. Dla artystki był to radykalny zwrot w jej karierze. Z tej okazji zostanie wydany biały winyl. Dostępny jest także film “Ale Granda”, do którego link dostępny jest w naszym materiale.

Bogatsza o życiowe doświadczenia, pewna siebie i gotowa na artystyczne eksperymenty, artystka opublikowała bezkompromisowy materiał.

Muzycznym prezentem dla fanów od Moniki na dziesięciolecie albumu „Granda” będzie zapewne digitalowa premiera filmu „Ale Granda.” Poniższy materiał, który reżyserował Quentin Carenzo był dotychczas dostępny tylko na płycie DVD dołączonej do limitowanej edycji albumu. Film ten pokazuje proces tworzenia płyty od początków, aż po tak zwany final touch.

fot. okładka płyty

Kamera zagląda do rodzinnego domu Moniki, do studia w Teatrze na Woli, śledziła przebieg „góralskich eksperymentów”, nagrań wokalnych i instrumentalnych.

To chwilami zabawny, chwilami sentymentalny, czasem ironiczny, portret grupy ludzi, która spędziła kilka miesięcy w intymnej, przyjacielskiej relacji ze sobą i z muzyką. Prawie 40 minutowy dokument „Ale Granda” był rzeczą nietypową na naszym rynku fonograficznym. Ten pięknie zmontowany i opatrzony muzycznie utworami z płyty film to prawdziwa gratka dla fanów niezwykłego talentu artystki.

 

Dodaj komentarz