Kinga i Karolina Pruś prezentują nowy utwór. Posłuchaj singla “W głowie”

“W głowie” to nowy singiel i teledysk niezwykle intrygujących wokalistek Kingi i Karoliny Pruś. Muzycznie to podróż do odległych zakątków alternatywnego popu.

Singiel “W głowie” miał swoją premierę 29 października i zapowiada nową płytę duetu, która ukaże się w 2021 roku.

fot. Klaudia Murańska

Kinga i Karolina Pruś to bliźniaczki o odmiennych temperamentach, które łączy wspólny talent i pasja do muzyki. Mając za sobą sukcesy w wielu projektach, postanowiły tworzyć muzykę najbliższą swoim sercom. Obrazowe i intrygujące teksty, oprawione są muzyką będącą wypadkową fascynacji soulem, szeroko pojętą alternatywą.

 

Kinga i Karolina wraz ze swoim zespołem mają już za sobą m.in. zwycięstwo na Pif Paff Festiwalu, co umożliwiło im nagranie części materiału na debiutancką płytę. Ich muzykę doceniły również siostry Przybysz zasiadające w jury konkursu Discovered by Good Time Radio, przyznając Kindze i Karolinie II miejsce w kategorii “R’N’B-Soul-Blues-Alternative”.

*****

Kinga Pruś o piosence “W głowie”:

„Wszystko zaczyna się w naszych głowach”. Reszta to tylko to co tam sobie wybudujemy. Czasami więcej niż trzeba, czasami jest tam ponuro, a czasami mamy tam jedyny miły pokój dla siebie.

O tym jest ten utwór. Trochę też o tym jak bezpieczne jest nasze „głowie”, kiedy reszta poza nie składa się kompletnie na nasze wyobrażenie. Budujemy sobie wesoły dom, pana lub panią do kochania – zupełnie bez wad. Mamy nawet awatar samego siebie, który zawsze wie co powiedzieć i który nie stracił żadnej szansy. Mamy tam nieskończone pokłady miłości i cierpliwości, mamy siłę i chęci. Dobrze, że głowa jest tak blisko i jednocześnie tak łatwo ją stracić.

“W głowie”, czyli premierowy utwór Kingi i Karoliny Pruś

Leave a Reply