Debiutancki album “Bożków Kapela” zespołu Kapela Bożków

Wywodzący się z Dolnego Śląska zespół Kapela Bożków, kilka miesięcy temu wydał swój debiutancki album zatytułowany po prostu “Bożków Kapela”. Poznajcie elektryzującą fuzję rocka, funky i jazzu.

fot. materiały prasowe

KAPELA BOŻKÓW powstała w połowie 2018 roku jako kwartet na trąbkę (Sebastian Pachecki), gitarę (Oskar Babiak), gitarę basową i wokal (Wojtek Grzesiak) oraz perkusję (Paweł Fadiejew). Pierwszy rok ich twórczości to summarum czterech muzycznych osobowości, które połączyły swoje pasje, aby stworzyć coś nowego – mieszankę jazzu, funky i rocka.

Pod koniec 2019 roku Sebastiana zastąpił Jacek Mokrzan, który prócz trąbki wniósł w ich brzmienie również harmonijkę. Mają za sobą sporo koncertów głównie na terenie Dolnego Śląska, skąd się wywodzą.

Zwieńczeniem pracy w ich założycielskim składzie jest pierwszy krążek zatytułowany “Bożków Kapela”, który ujrzał światło dzienne w czerwcu tego roku. Płyta została zarejestrowana na tzw. setkę, co pozwoliło uzyskać ciekawy efekt grania na żywo. Na płycie znajduje się osiem różnych stylowo utworów, głównie instrumentalnych, ale także z wokalem.

Obecny skład zespołu to:

gitara – Oskar Babiak
trąbka, harmonijka – Jacek Mokrzan
gitara basowa, voc – Wojtek Grzesiak
perkusja, voc – Paweł Fadiejew

Strona zespołu: www.facebook.com/kapela.bozkow 

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply