Miss Aicha i utwór “Złoty dywan”. Nowa odsłona projektu iWojtek

Piosenka “Złoty dywan” Miss Aichy to kolejna odsłona projektu muzycznego “iWojtek” autorstwa Wojtka Jabłońskiego, kompozytora i gitarzysty zespołu KULT.

Ideą projektu jest promocja zdolnych, nieznanych szerszej publiczności wokalistów, wyłonionych z castingu, który Jabłoński ogłosił w mediach społecznościowych na początku tego roku. Napłynęło wówczas ponad 300 zgłoszeń od osób chcących nagrać swój singiel. Ostatecznie Wojtek Jabłoński wybrał 10 wokalistów, którym wyprodukował piosenki od muzyki i tekstów po teledyski.

fot. materiały prasowe

Jabłoński ma nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie pomoże wszystkim spełnić ich marzenia i zaistnieć w świecie muzycznym. 

Utwór “Złoty dywan” zwraca uwagę rozbudowaną sekcją dętą. Do tego dochodzi charakterystyczny, mocny w swym wyrazie głos Miss Aichy. To bez wątpienia jeden z najlepiej prezentujących się kobiecych wokali w ostatnim czasie. Charyzma i siła przebicia. Dzięki temu ona prowadzi ten utwór, nadając mu wielobarwnych odcieni i pewnego indywidualizmu. Od strony muzycznej ponownie mamy do czynienia ze świetnie przygotowaną kompozycją, ale to akurat nie jest zaskoczeniem, skoro za sterami stoi sam Wojtek Jabłoński, który odpowiada dodatkowo za scenariusz teledysku. Piosenka jest dosyć prosto skonstruowana, niemniej cieszy fakt, że kolejny raz znaleziono sposób, by ukazać indywidualność artystki, która wzięła udział w projekcie iWojtek.

*****

Muzyka została dostosowana do stylu śpiewania i wrażliwości każdego z wokalistów i gatunkowo różni się od mocniejszych rockowo-punkowych brzmień, z którymi dotychczas Jabłoński był kojarzony. Przy piosenkach współpracował z Konradem Wantrychem przy aranżach klawiszy i kwartetu smyczkowego.

Aktualności dotyczące projektu na:

 

Dodaj komentarz