Domi M i premierowy utwór “Tylko kilka szans”. Kolejna odsłona projektu iWojtek

Piosenka “Tylko kilka szans” Domi M to kolejna odsłona projektu muzycznego “iWojtek” autorstwa Wojtka Jabłońskiego, kompozytora i gitarzysty zespołu KULT.

Od strony muzycznej to kolejna przyzwoita kompozycja Wojtka Jabłońskiego nagrana pod szyldem iWojtek. Zwraca uwagę swobodnie poprowadzona linia melodyczna, oparta na brzmieniu gitarowym, ale uszlachetniona dźwiękami kwartetu smyczkowego. Utwór powstał z myślą o młodej wokalistce ukrywającej się pod pseudonimem Domi M. Jej dosyć głęboko osadzona barwa głosu doskonale pasuje do tak zmyślnej, trochę niewspółczesnej, ale jakże ciekawej kompozycji. Jak na debiutantkę Domi M operuje głosem w sposób bardzo świadomy, co rzuca większy cień istotności na piosenkę “Tylko kilka szans”.

*****

Ideą projektu jest promocja zdolnych, nieznanych szerszej publiczności wokalistów, wyłonionych z castingu, który Jabłoński ogłosił w mediach społecznościowych na początku tego roku. Napłynęło wówczas ponad 300 zgłoszeń od osób chcących nagrać swój singiel. Ostatecznie Wojtek Jabłoński wybrał 10 wokalistów, którym wyprodukował piosenki od muzyki i tekstów po teledyski.

fot. materiały prasowe

Jabłoński ma nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie pomoże wszystkim spełnić ich marzenia i zaistnieć w świecie muzycznym. 

Muzyka została dostosowana do stylu śpiewania i wrażliwości każdego z wokalistów i gatunkowo różni się od mocniejszych rockowo-punkowych brzmień, z którymi dotychczas Jabłoński był kojarzony. Przy piosenkach współpracował z Konradem Wantrychem przy aranżach klawiszy i kwartetu smyczkowego.

Aktualności dotyczące projektu na:

 

Leave a Reply