Zmarł lider zespołu Daab, Piotr Strojnowski

Współzałożyciel Daabu zmarł w piątek, 27 listopada. Miał 62 lata. Piotr Strojnowski w ostatnich latach działał jako Strojnowy, czego efektem jest jego album “Wolność serc”.

Piotr Strojnowski urodził się w 1958 r. w Warszawie. Na początku lat 80., wraz z Dariuszem Gierszewskim, Andrzejem Zeńczewskim i Arturem Miłoszewskim założył zespół Daab. Był jego pierwszym wokalistą i autorem tekstu do kultowej piosenki “Ogrodu serce”, znanej jako “W moim ogrodzie”. Ta piosenka to w zasadzie niewysłany list miłosny do pewnej Justyny, która przychodziła do Remontu.

fot. materiały prasowe

Oprócz tego Strojnowski był autorem takich utworów jak „Fala ludzkich serc”, „Zakamarki moich dusz” i „Serce jak ogień”.

W Daabie Strojnowski śpiewał cztery lata. W kolejnych latach był złotnikiem oraz terapeutą uzależnień. Był abstynentem od 25 lat – ocknął się, kiedy stracił uzależnionego przyjaciela, mógł stracić rodzinę i popadł w długi. W 2015 roku powołał do życia projekt Strojnowy, który stworzył razem z producentami Grzegorzem Rytką i Michałem Mareckim. Dwa lata temu wydał album „Wolność serc”.

Strojnowy – “Wolność serc” [RECENZJA]

Leave a Reply