Jacek Horta prezentuje nowy utwór. Posłuchaj singla “Bestia”

„Bestia” to już trzecia muzyczna odsłona Jacka Horty. Po “Tylko kochaj” i „Zostań tu”, które bardzo dobrze zostały przyjęte przez słuchaczy, wokalista prezentuje ekspresyjny utwór, do którego powstał niemal filmowy klip.

Jacek Horta jeszcze wyraźniej posługuje się metaforami oraz delikatną poetyką swojego przekazu. Jak jest tym razem i kim (lub czym) jest tytułowa Bestia? O tym dowiecie się słuchając utworu, a dodatkowy przekaz płynie ze starannie zrealizowanego klipu.

fot. materiały promocyjne

W “Bestii” Jacek Horta jeszcze wyraźniej eksponuje swoją osobowość jako wszechstronnie myślący artysta. Oprócz inteligentnie zaznaczonego wyrazu, ten utwór prezentuje nieco inną stylistykę, niż wcześniej poznane dwie poruszające piosenki. To najbardziej żywiołowa kompozycja, zbudowana na brzmieniu żywych instrumentów. Znajdziemy w tym namiastkę retro stylu, ale ubranego w dzisiejsze postrzeganie takiej muzyki. Stąd jest świeżo, nowocześnie, a do tego z głębokim przekazem. “Bestia” nie jest jednak oderwana od wcześniejszych poczynań Jacka. Ta piosenka pokazuje raczej inną drogę, podczas której artysta odnajduje cząstki ze swojego życia i układa je w jedną całość. Nieco inną muzycznie, a wciąż wyłaniającą się z jego czytelnej wrażliwości. Uniwersalny podtekst utworu sprawi, że każdy z nas może odnaleźć w nim cząstkę siebie. “Bestia” intryguje i porywa. Pozostawia też ślad. I jak zapewnia artysta – “It’s not the end.”

*****

Urzeka nie tylko utwór, ale też klip, który osobno jest filmem, a nawet małym dziełem sztuki, z zaskakującym zakończeniem. Za reżyserię odpowiada Jakub Słabek. Tak wokalista opowiada o realizacji video:

“Pomysł na klip, scenariusz podesłał mi Jakub, z którym poznaliśmy się na planie “Tylko kochaj” i “Zostań tu”. Z początku mieliśmy kręcić klip do innego utworu. To chyba pogoda sprawiła, że zabraliśmy się za „Bestię”. Scenariusz od początku był pyszny. Oczywiście grając w nim trzymając się pewnego kręgosłupa improwizuję i dużo dodaję od siebie, ale zdecydowanie poruszam się w bajce Jakuba.  Efekty można podziwiać już teraz.”

“Bestia jest moim przyjacielem”. Premiera nowego utworu “Bestia” Jacka Horty

Wszystkie najnowsze informacje możecie śledzić na fanpage’u Jacka Horty: https://www.facebook.com/jacekhorta/,

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply