The Gist z debiutanckim albumem. Posłuchaj singla “Lato po zimie”

22 listopada ukazał się debiutancki album zespołu The Gist. Najnowszym singlem promującym to wydarzenie jest utwór “Lato po zimie”.

The Gist to fuzja muzycznych smaków w rockowym wydaniu, okraszona polskimi tekstami i unikatowymi kompozycjami wychodzącymi poza dzisiejsze standardy, co w pełnej krasie pokazuje ich debiutancka płyta.

fot. materiały prasowe

“Gramy rocka inspirowanego całą gamą muzyki, której słuchamy. Stawiamy na unikatowość kompozycji i polskie teksty” – jak sami mówią o swojej muzyce.

Album zatytułowany po prostu “The Gist” dostępny jest w serwisach cyfrowych. Ukazał się także w formie fizycznej.

The Gist to zespół, który powstał z inicjatywy gitarzysty, wokalisty Kierasa i basisty Kuby Głuszaka, pochodzących z Rudy Śląskiej. Za perkusją zasiadł Kajtek Budziaszek, a całość składu dopełnił Jakub “Riplej” Wypler odpowiedzialny za realizację i miks.

Dotychczas grupa zaprezentowała cztery single, z czego “Już nie pada” miał swoją premierę w Radiowej Jedynce, natomiast “Drzewa i grzyby” stały się  jedną z bardziej interesujących kolaboracji tego roku. Najnowszym singlem promującym debiutancki album zespołu jest “Lato po zimie”, do którego powstał teledysk.

Lista utworów:

01. Czarno-biały świat
02. Meteoryty
03. Klucz
04. Róże
05. Drzewa i grzyby (feat. Kuba Knap, Belmondo)
06. Już nie pada
07. Lato po zimie
08. Afterglow

Płytę można zamawiać na stronie: http://thegistband.pl/

 

fot. okładka płyty

Dodaj komentarz