Mikromusic i Piotr Rogucki w utworze “Operacja na otwartym sercu”

“Operacja na otwartym sercu” to kolejny singiel z płyty “Kraksa” zespołu Mikromusic. W utworze gościnnie pojawił się Piotr Rogucki.

fot. materiały prasowe

Natalia Grosiak o utworze i teledysku:

“Operacja na otwartym sercu” to piosenka, która powstała w mojej głowie w 2018 roku w styczniu na babskim wyjeździe do Izraela. Wiele rozmów, podróże po pustyni, ogromna energia, która wytworzyła się w czasie tego czasu przerzuciła mnie na chwilę do przeszłości, którą zaczęłam rozliczać w tej piosence. Co ciekawe, kontynuacją „Operacji” jest utwór „To już koniec”.

Już na ulicach Tel Awiwu zaczęłam nucić tę melodię. Potrzebowałam wrócić do domu, chwycić gitarę i dokończyć piosenkę.

Proces wymyślania scenariusza z Valerią Cocco, współtwórczynią studia filmowego Camera Nera, trwał bardzo długo. Zostało odrzuconych kilka pomysłów, więc Valeria w pewnym momencie spytała :

„A jak ty czujesz tę piosenkę, jak ją widzisz, co sobie wyobrażasz, gdy ją śpiewasz?”
Wtedy odparłam : „Parę, która walczy w błocie, która się nienawidzi i kocha i emocje sięgają zenitu”.
I wtedy Valeria już wiedziała, co chce pokazać w obrazie do tej piosenki.

Najnowsza płyta Mikromusic pod tytułem „Kraksa” opowiada o miłości. O miłości bezwzględnej, do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej. Muzycznie Mikromusic trzyma się cały czas lat 80-tych i 60-tych. Tekstowo jest jak zawsze: i melancholijnie i zabawnie.

Tytułowa Kraksa to pies Natalii Grosiak. Natalia adoptowała Kraksę 15 lat temu. Kraksie poświęcona jest też ostatnia piosenka na płycie, w której wokalistka powoli żegna się ze swoim psem.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply