“Sorry From The Mountain”, czyli nowy singiel i teledysk Mery Spolsky

“Sorry From The Mountain” to czwarty singiel Mery Spolsky promujący album “Dekalog Spolsky”, który ukazał się we wrześniu ubiegłego roku.

Mery Spolsky o utworze i teledysku:

“Dziewczyna jest jak góra. Ma wzloty i upadki, różne kształty, wzniesienia i doły. Czasem jest bardzo pewna siebie i patrzy na świat z góry, a czasem topi się cała w smutkach. Budzi podziw, kusi by ją zdobyć, choć nie jest dostępna dla każdego. W utworze „Sorry From The Mountain” mówię o tym, że „każda dziewczyna ma wierzyć w siebie” i przypominam o dbaniu o zdrową głowę – to ważne aby zdobywać szczyty. (Przykazanie nr 4 z albumu „Dekalog Spolsky”: Czcij głowę swoją). Chciałabym aby ta piosenka dodawała ludziom pewności siebie nie tylko wewnątrz, ale też zewnątrz. Polubcie swoje cztery litery i pozwólcie aby cała presja poszła się nie bać!

fot. materiały promocyjne

Piosenka powstała na kanapie z widokiem na zaśnieżone góry w Alpach. To miał być jedynie koncertowy wyjazd, ale producent No Echoes zabrał ze sobą komputer i udało nam się tam napisać piosenkę w kilka dni. Bit jest w całości stworzony z sampli wyciętych z piosenek z mojej pierwszej płyty „Miło Było Pana Poznać”! Wsłuchajcie się, może coś rozpoznacie? Klip jest efektem niesamowitej współpracy ze Szkołą Teledysków, która spełniła moje marzenie stworzenia symbolicznej „świątyni spolsky”, która czci zdrową głowę. Dziękuję! Z góry sorry, ale DZIEWCZYNY GÓRĄ!”.

Po utworach „FAK”, „Bigotka” i „Mazowiecka Kiecka”, to czwarty singiel z drugiego albumu artystki zatytułowanego „Dekalog Spolsky”, który doczekał się teledysku. Klip powstał w ramach projektu Szkoła Teledysków, w trakcie którego młodzi filmowcy po serii wykładów i warsztatów realizują trzy teledyski dla znanych artystów. Nad pracami 12 osobowej ekipy realizującej klip dla Mery Spolsky czuwał reżyser Roman Przylipiak. Zorganizowany przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych Plaster projekt współfinansowany jest przez miasto stołeczne Warszawa. Do tej pory w ramach 8 edycji Szkoły Teledysków powstało ponad 20 prac. Wśród wykonawców, dla których zrealizowano klipy, znaleźli się m.in: Vienio, Bovska, Solar Białas, Sonar, Sound and Grace, Sorry Boys, Bedoes.

 

Dodaj komentarz