Premiera debiutanckiej płyty “Prześwit” Piotra Paduszyńskiego

20 listopada 2020 to data premiery debiutanckiej płyty “Prześwit” Piotra Paduszyńskiego. Materiał na album młodego pianisty został zarejestrowany w studiu Leszka Możdżera.

Piotr Paduszyński jest pianistą i kompozytorem młodego pokolenia. Tworzy utwory wpisujące się w ramy muzyki ilustracyjnej oraz filmowej. Od 2016 roku jest związany z Wrocławiem, gdzie oprócz solowego projektu, współtworzy zespół Älskar. Jest Laureatem V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego WroClavile, na którym otrzymał również nagrodę specjalną za kompozycję “Prześwit”.

„Prześwit” to album przenoszący w głąb nas samych. Opowiada o ludziach – o tym, co nieuchwytne między nimi, co nie daje się ubrać w słowa, ale ma swoją barwę, zapach i dźwięk.

fot. okładka płyty

“Inspiracją do stworzenia utworów była wola – czy to wola życia, czy walki – czasami z przeciwnościami losu, a czasami z własnymi słabościami i ze swoim wyobrażeniem o świecie” – mówi Piotr o swojej płycie. Płyta jest wyrazem refleksji nad konstrukcją obecnego świata. Piotr zachęca do skupienia się na swoim wnętrzu i przyjrzeniu się, jakimi wartościami kierujemy się w życiu.

„Prześwit” jest albumem w pełni autorskim. Dwanaście znajdujących się na nim utworów zostało stworzonych i nagranych przez Piotra Paduszyńskiego. Debiutancką płytę otwiera „Powietrze” nagrane na dzwonkach Koshi, natomiast 11 kolejnych utworów zostało zarejestrowanych na fortepianie w studio Leszka Możdżera. „Prześwit” nabrał kształtów odstających od klasycznego brzmienia, nie zabrakło delayów oraz interesujących przestrzeni. Realizacją nagrań zajął się brat Piotra – EEMEE, z kolei miksem i masteringiem Ignacy Gruszecki (studio Monochrom).

Płyta jest dostępna w wersji cyfrowej  na portalach streamingowych takich jak Spotify, Tidal, Apple Music, Bandcamp, Soundcloud oraz w wersji fizycznej, m.in. na stronie Empiku.

Nowym singlem promującym to wydawnictwo jest utwór “Źródło”.

„Źródło” opowiada o wewnętrznym przebudzeniu i trwającej całe życie podróży. Nieważne czy nazwiemy to poszukiwaniem prawdy, Światłem czy zwyczajnie chęcią lepszego życia. Nazywamy to różnie – i dobrze, bo każdy z nas jest inny. To podróż, w której często się błądzi i w której kluczem jest przyglądanie się samemu sobie. Czasem jesteśmy na tyle wciągnięci w grę otaczającego świata, że zapominamy, jak naprawdę chcemy żyć i czego nauczyliśmy się jako dzieci. Symbolem tytułowego Źródła jest tętniące życiem drzewo, zawierające pierwotną mądrość.

Album “Prześwit” można zamówić tutaj: https://www.empik.com/przeswit-kolorowy-winyl-paduszynski-piotr,p1255433052,muzyka-p

“Prześwit” w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/przeswit

 

fot. Jerzy Wypych

Leave a Reply