Dawid Okoński powraca z nowym utworem. Posłuchaj singla “Jak wolny ptak”

“Jak wolny ptak” to premierowa piosenka Dawida Okońskiego, do której powstał teledysk. Autorem zarówno muzyki, jak i słów do kompozycji jest Bartosz Hoppe.

Jak informuje zespół, utwór “Jak wolny ptak” promuje ważne, ludzkie wartości, takie jak miłość, pokój, a przede wszystkim wolność.

Utwór opowiada o poszukiwaniu własnych dróg, zmierzaniu do wyznaczonego celu, a także możliwości decydowania o własnym życiu. Warto żyć w zgodzie z samym sobą, nie patrzeć na innych, wierzyć w siebie i robić to czego się pragnie. W życiu nie ma rzeczy niemożliwych.

fot. materiały prasowe (Marek Hofman)

 

“Jak wolny ptak” to od strony muzycznej swobodnie poprowadzona kompozycja. Zespół Dawida funkcjonuje na pograniczu pop/rocka i posiada umiejętność sprawnego prezentowania twórczości bliskiej melodyce, nacechowanej indywidualnością samego artysty. Klasycznie brzmiące klawisze przeplatają się z łagodną gitarową energią, która ma za zadanie podkreślać charakterystyczny głos Okońskiego i starannie uwypukloną melodię. A skoro już mowa o samym wokalu to wydaje się on idealnie pasować do takiej konwencji. Może czasem zbyt patetycznie wyrażający tekst, ale z drugiej strony właśnie taka forma mocno zaznacza oryginalność młodego wokalisty. Premierowy utwór posiada dużo przestrzeni, lekkości i otwartości w wyrażaniu własnej świadomości artystycznej. Dawid Okoński to melodyk, esteta i indywidualista o dużej wrażliwości. To wszystko udało mu się pokazać w przebojowej propozycji “Jak wolny ptak”, która z pewnością sprawdziłaby się w rozgłośniach radiowych.

*****

Za miks i mastering odpowiada Arkadiusz Kopera (Black Kiss Records – Warszawa), natomiast klip wyprodukował Arkadiusz Pepliński (APA RECORDS – Bydgoszcz).

“Jak wolny ptak” to najnowszy utwór Dawida Okońskiego. Zespół grający autorski materiał z pogranicza pop-rocka a także alternatywy, powraca po dłuższej przerwie z nowymi pomysłami i nową energią.

“Doceniajmy i szanujmy WOLNOŚĆ, bo dzisiaj nie wiadomo jak długo będziemy się nią cieszyć… Słuchajcie i bądźcie z nami!”

„Dziękuję Panowie za wytrwałość, ogromny wkład i poświęcenie w tworzeniu tego projektu. Jestem mega szczęściarzem, że otaczają mnie tacy ludzie jak Wy i że mogę robić takie rzeczy! Jestem ogromnie wdzięczny za to jakich ludzi spotykam na swojej drodze! Dziękuję wszystkim razem i każdemu z osobna za WSZYSTKO!” Działamy dalej! “- Dawid Okoński

 

fot. materiały prasowe (Marek Hofman)

Leave a Reply