“Inaczej opowiada się o miłości samemu, inaczej w parze” – nasza rozmowa z Renatą Przemyk

„Renata Przemyk i Mężczyźni” to jubileuszowy album – największe przeboje w nowych aranżacjach i w duetach. Renacie Przemyk towarzyszą m in.: Adam Nowak, Igor Herbut, Czesław Mozil, John Porter, Leski, Marek Dyjak, Skubas, Wojciech Waglewski, a to jeszcze nie wszyscy.

Zapraszamy na naszą rozmowę z wokalistką, nie tylko o nowej płycie. Pretekstem był też jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.

Świętowanie jubileuszu rozpoczął występ Renaty Przemyk na festiwalu w Jarocinie w 2019 roku, gdzie w 1989 roku Renata z zespołem Ya Hozna występując na zaproszenie Armii, zdobyła serca słuchaczy i dostała w ten sposób “przepustkę” na alternatywną scenę.

fot. materiały prasowe

 

Po sukcesie na Studenckim Festiwalu Piosenki i “błogosławieństwie” jarocińskiej publiczności, Renata miała już swoje miejsce na polskiej scenie muzycznej.

W listopadzie 1990 roku, Renata rozpoczęła solową karierę z powodzeniem kontynuowaną do dziś. Po 30-tu latach wspaniałą klamrę stanowił też występ na Pol’and’Rocku 2019, tworzonym od lat przez Jurka Owsiaka, współtwórcy fenomenu kultowego Jarocina. Teraz pora na jubileuszowe wydawnictwo z ważnymi dla Artystki wokalistami i wyjątkowe koncerty zaśpiewane w duetach jakich jeszcze nie było.

Nowy album zawiera najbardziej znane, najciekawsze piosenki artystki w specjalnie zaaranżowanych do tego projektu wersjach, w duetach z mężczyznami. Trzynaście utworów, trzynastu wyjątkowych artystów, trzydzieści lat.

 

Leave a Reply