Dominika Barabas prezentuje nowy utwór “Trotyl”. Zapowiedź albumu

“Trotyl” to najnowsza propozycja Dominiki Barabas, która zapowiada nową płytę artystki. Album ukaże się pod naszym patronatem medialnym na początku przyszłego roku.

“Trotyl” to artystyczna torpeda i zaskoczenie. Wokalistka od lat tworzy muzykę i za każdym razem pokazuje się z nieco odmiennej strony. Nie inaczej było tym razem. Nowa piosenka jest rozbudowana instrumentalnie, ale z drugiej strony to dosyć nowoczesne podejście do samej formy. Zwraca uwagę świeże brzmienie i doskonała produkcja. Choć nie ma w niej bezpośredniego nawiązania do wcześniejszych dokonań, to rzucając nowe światło na własną twórczość, Dominika jawi się jako niezwykle kreatywna, a przy tym całkowicie przekonująca artystka.

fot. Izabella Sapuła

I za każdym razem zaznaczająca własną indywidualność. “Trotyl” to bardzo dobra piosenka z przebojowym, nowoczesnym, starannie dopracowanym sznytem.

*****

Dominika Barabas – kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, producentka, multiinstrumentalistka i wokalistka, twórczyni ekscentrycznych teledysków i magicznych stylizacji.

W swoim dorobku ma trzy autorskie albumy – “Cień”, “Zbiór porannych bzdur”, “Rustykalny Cyrk” –  oraz szereg kompilacji płytowych i kolaboracji muzycznych z różnorodnymi artystami (m.in. Monika Lewczuk, Gracjan Kalandyk, Ewa Farna, Bonson, Tragarze, Kasia Moś, Sylwia Banasik, Kuba Jurzyk, Sławek Wierzcholski). Aktualnie szykuje wydanie czwartego albumu, którego premiera planowana jest na wiosnę 2021 r.

Laureatka głównych nagród festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in.: Studencki Festiwal Piosenki, Międzynarodowy Festiwal OPPA, PPA, Niemen NON STOP, Przebojem na Antenę, Pejzaż bez Ciebie, Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK, Pamiętajmy o Osieckiej.

Artystka zaznaczyła swoją obecność na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, jak np.: Męskie Granie, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, SoundEdit Festival, Spring Break, Songwriter Łódź Festiwal, Festiwal Jazz Jantar, TransVocale. Jest autorką muzyki do gry komputerowej Two Worlds II: EotDP Memories, oraz aranżerką cyklicznego widowiska multimedialnego “Alchemia Światła”. Członkini Zarządu Sekcji B Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, oraz organizatorka międzynarodowego zlotu twórczego Songwriting Camp ZAiKS.

 

Tekst: Dominika Barabas

Muzyka: Dominika Barabas, Paweł Harańczyk, Mateusz Brzostowski

Wokale, skrzypce, gitary, melodyka: Dominika Barabas

Klawisze: Paweł Harańczyk

Gitara basowa: Wojtek Famielec

Instrumenty perkusyjne: Mateusz Brzostowski

Produkcja muzyczna: Dominika Barabas, Szymon Orchowski, Mateusz Brzostowski

*****

Słuchaj utworu “Trotyl” w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/DominikaBarabasTrotyl

 

fot. okładka singla

Leave a Reply