Premiera płyty “Na dobrym kursie” zespołu Myasta

6 listopada 2020 to data premiery debiutanckiej płyty zespołu Myasta. Album “Na dobrym kursie” ukazał się pod naszym patronatem medialnym.

MYASTA – zwycięzca czwartej edycji konkursu radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Zespół zainicjował w 2015 r. Michała Kowalskiego (wokal) i Mariusza Miturę (perkusja) wraz z bydgoskimi gitarzystami. Do podstawowego składu sukcesywnie dołączali kolejni muzycy – sekcja dęta, instrumenty klawiszowe i perkusjonalia. Obecnie zespół tworzy ośmiu doświadczonych muzyków z Bydgoszczy, Torunia i nieodległego Chełmna.

fot. okładka płyty

MYASTA łączą pozytywną wibrację reggae z innymi stylami.  Muzycznie przenikają do wnętrza odbiorcy, wprawiając go w harmoniczny trans.

Udanie łączą różne style muzyczne w integralną całość, dzięki czemu ich muzyka ma wielowymiarowy charakter. Po pierwszym przesłuchaniu każdy z Was pomyśli o muzyce reggae, ale po kolejnych odtworzeniach ich płyty odkryjecie fascynacje innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak hip hop, dub, ska, rock, alternatywa. Kompozycje, które znajdą się na ich debiutanckim krążku, są doskonale zagrane i zaśpiewane. Każdy dźwięk jest przemyślany i nie bez przyczyny znalazł się w danym miejscu – uzasadnia wybór Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu. – Warto poczekać do listopada, wtedy ukaże się ich debiutancka płyta – dodaje dziennikarz.

16 października ukazał się pierwszy singiel zespołu pt. „Tańcz”, zwiastujący  płytę: „Taniec nie kłamie. W tańcu nikogo nie oszukasz. Twoje ruchy przesiąknięte są energią i duszą, która uwalnia się z każdym gestem.

Tracklista:

1. Na dobrym kursie
2. Popatrz
3. To Ty (feat. Michał Legler)
4. Posłuchaj
5. Szansa
6. Światło
7. Spróbuj
8. Wybaczaj
9. Wpuść mnie
10. Rób to co kochasz
11. Taki czas ( feat.Dawid Albaaj)
12. Tańcz

 

Leave a Reply