25-lecie płyty “Basia on Broadway” Basi Trzetrzelewskiej

“Basia on Broadway” to pierwszy koncertowy album Basi Trzetrzelewskiej wydany w 1995 roku.

Na płycie “Basia on Broadway”, wydanej w 1995 roku, znalazły się największe przeboje Basi zarejestrowane podczas występu w Neil Simon Theatre w Nowym Jorku. W zespole akompaniującym powiększonym o instrumenty perkusyjne, sekcję dętą i wokalną zagrał m.in. saksofonista Jay Beckenstein z grupy jazzowej Spyro Gyra.

fot. okładka płyty

Wszystkie utwory zostały zarejestrowane 24 i 25 listopada 1994, podczas dwutygodniowej serii występów Basi na Broadwayu. Koncerty te odbyły się w ramach światowej trasy promującej płytę “The Sweetest Illusion”. To był zdecydowanie najlepszy czas artystki, czego przypieczętowaniem jej udanej zagranicznej kariery był ten album.

O tyle ważny, że potwierdzał pozycję wokalistki na arenie międzynarodowej. W końcu polska artystka wystąpiła na Broadwayu w Nowym Jorku.

Basia zebrała znakomite recenzje ze swoich koncertów n Broadwayu włączając Orange County Register (opisujący koncerty w Los Angeles), gdzie napisano „Basia i jej grupa dostarczyli słuchaczom solidnego, utrzymanego w doskonałym tempie show, nie wstydząc się kompleksowych studyjnych aranżacji… Tłum dokrzyczał się trzech bisów.”

Cztery piosenki, które znalazły się w broadwayowskim repertuarze pochodzą z debiutanckiej płyty “Time and Tide”, siedem z “London Warsaw New York” i trzy z “The Sweetest Illusion”. „Half a Minute” oryginalnie pochodzi z pierwszej płyty Matt Bianco, Whose Side Are You On?, a „Dzień się budzi” to cover polskiej piosenki spopularyzowanej w latach 60.

Album ukazał się 31 października 1995 roku.

Czas trwania płyty: 76’23

Lista utworów:

1. Copernicus
2. Cruising For Bruising
3. Third Time Lucky
4. Drunk On Love
5. From Now On
6. Baby You’re Mine
7. YearningSoprano Saxophone
8. Take Him Back Rachel
9. New Day For You
10. Promises
11. Time And Tide
12. Half A Minute
13. Reward
14. Until You Come Back To Me
15. Dzień Się Budzi
16. Brave New Hope

 

Dodaj komentarz