Jarosław Kisiński z zespołu Sztywny Pal Azji zapowiada płytę KISSINSKY

KISSINSKY, czyli zespół założony przez Jarosława Kisińskiego i Wojtka Wołyniaka z grupy Sztywny Pal Azji, przygotowuje się do wydania pierwszej płyty. Album ma ukazać się 22 stycznia 2021 r. Zapowiada go singiel pt. “Koniec czy początek?”.

Pierwsza płyta zespołu KISSINSKY powstawała w okolicznościach lockdownu. Muzycy mieli wówczas dużo wolnego czasu, który postanowili spędzić w domowym studiu nagraniowym Wojtka Wołyniaka w Mysłowicach. Pobyt na Śląsku okazał się bardzo owocny. Muzycy nagrali aż dziesięć nowych utworów. Wszystkie znalazły się na płycie “Koniec czy początek?”. Są to utwory przyjemne odbiorze i oszczędne w aranżacji.

fot. materiały prasowe

 

 

Ciekawostką jest, że to właśnie na tym albumie po raz pierwszy w trakcie swojej bogatej kariery Jarosław Kisiński zdecydował się zagrać na saksofonie – ostatni raz grał na nim w 1987 r. Ponadto na płycie słychać również jak lider zespołu gra na pianinie. Naukę gry na tym instrumencie rozpoczął… podczas lockdownu.

Utwór “Koniec czy początek?”, który dzięki Kisińskiemu i Wołyniakowi przyjął charakter odrealnionego walca, dostępny jest we wszystkich serwisach cyfrowych oraz na oficjalnym kanale YouTube grupy KISSINSKY.

 

Leave a Reply