Michał Tomaszczyk & Petter Olofsson z zapowiedzią albumu “Sketches from the North”

„Sketches from the North” to najnowsza płyta polsko-szwedzkiego duetu – Michał Tomaszczyk & Petter Olofsson.

Muzycy z ugruntowaną pozycją na scenie europejskiej, na co dzień członkowie Norrbotten Big Band, wydają pierwszy autorski krążek inspirowany naturą północnej Skandynawii. Album ukaże się już 10 listopada 2020.

Legendarny puzonista Nils Landgren kwituje swoją recenzję płyty słowami: „I don’t miss a thing on this album, it’s complete.”

CD można otrzymać przedpremierowo wspierając projekt: https://zrzutka.pl/j6ypyn

Link do przedpremierowego zapisania albumu w Spotify: https://show.co/Fr9jqQR

fot. okładka płyty

Michał Tomaszczyk to polski muzyk mieszkający w Szwecji – puzonista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i pedagog działający na europejskiej scenie jazzowej, muzyki latynoskiej, awangardy, hip-hopu, popu i world-music. Puzonista Norrbotten Big Band. Założyciel i lider kwartetu Biotone i Konglomerat Big Band, nominowany do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku za album Biotone „Unspoken Words”.

Otrzymał Złote Płyty za albumy Ten Typ Mes „Ała” i „Albo Inaczej”, na których występuje jako puzonista, dyrygent, aranżer, producent muzyczny i kompozytor. Stypendysta programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska. Wielokrotnie nagradzany na konkursach w kraju i za granicą za grę na instrumencie, kompozycje i najlepszy zespół – Biotone.

Michał Tomaszczyk studiował puzon jazzowy, kompozycję i aranżację w Akademii Muzycznej w Katowicach. Brał udział w nagraniach muzyki do filmów i programów telewizyjnych. Grał na wielu festiwalach w kraju i za granicą jako lider swoich zespołów oraz muzyk sesyjny. Jego najnowszy album „Sketches from the North” nagrany ze szwedzkim kontrabasistą Petterem Olofssonem ukaże się fizycznie oraz we wszystkich platformach streamingowych 10 listopada 2020 roku.

Patroni medialni płyty: TVP Kultura, Polish Jazz, Radio Jazz.FM, Jazz Forum, Jazzarium.pl, Jazzpress.

 

 

Leave a Reply