Debiutancki album zespołu Yorba. Posłuchaj singla “Owce”

“Yorba” to debiutancki album wrzesińskiego zespołu rockowego Yorba, którego premiera w serwisach cyfrowych przypada na 26 października. Jednym z singli promujących ten krążek został utwór “Owce”.

Album pierwotnie miał premierę w formie fizycznej 1 września. Na płycie znajduje się 10 nowych utworów oraz 3 utwory z EPki “Raz”, wydanej w styczniu 2019 roku. Materiał został zarejestrowany w poznańskim Torzewski Studio.

fot. materiały prasowe

Zespół tworzą: Kamil Szpecht – wokal; Karina Szpecht – gitara solowa; Paweł “Malutki” Wieloch – gitara rytmiczna; Henryk Harendarz – gitara basowa; Piotr “Czaki” Pluciński – perkusja.

 

“Owce” to utwór promujący najnowsze wydawnictwo zespołu Yorba, a już na początku listopada pojawi się kolejny singiel.

Początek zespołu to połowa roku 2017, czyli wspólny powrót z imprezy Pawła i Kamila. W momencie gdy okazało się, że jeden jest gitarzystą i pisze muzykę a drugi jest wokalistą i pisze teksty – padło hasło: „a może zrobimy coś razem?”.

W 2018 roku wystąpili podczas koncertu „W wolności My” z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na scenie pojawili się razem z Teatrem Otczapy, gdzie zagrali trzy covery, każdy z innej stylistyki przerobiony na ich rockowy charakter. Pieniądze uzyskane z występu pozwoliły im w styczniu 2019 wejść do studia, żeby nagrać EPkę „Raz”. Znalazły się na niej trzy utwory: „Wiara”, „Miłość?” i „Furia człowieka cierpliwego”. Materiał został zarejestrowany w Torzewski Studio w Poznaniu. Mając materiał demo w ręku doszli do wniosku, że czas pokazać się szerszej publiczności.

25 lutego dali pierwszy koncert. Wystąpili w ramach akcji Studenckie Poniedziałki, gdzie dotarli do półfinału. 7 kwietnia znaleźli się na X Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel Gitarowych w Mosinie. Występ zakończony wyróżnieniem dla wokalisty Kamila.

14 stycznia tego roku pojawili się w Gostyniu na eliminacjach na „Gostyńskie Rockowania Festival 2020”, które decyzją jury dały im przepustkę do finału 22 lutego. Wrócili z niego z nagrodą w postaci występu na „Wieży Rocka” w Żerkowie.

13 listopada 2019 roku zostali zakwalifikowani, jako jedni z laureatów konkursu „Wydaj płytę z Będzie głośno” i dzięki temu pojawili się na płycie „Będzie głośno vol. 2” wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Prowadzący audycję Damian Sikorski wybrał utwór „Miłość?”. Płyta pojawiła się w sprzedaży pod naszym patronatem medialnym 14 lutego 2020.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply