Marek Kościkiewicz stracił prawo do używania nazwy De Mono

Po 12 latach zapadł wyrok dotyczący nazwy zespołu De Mono. Sąd Apelacyjny w Warszawie zakazał w piątek Markowi Kościkiewiczowi w prowadzonej przez niego działalności artystycznej jej wykorzystywania. Tym samym nazwą może posługiwać się wokalista Andrzej Krzywy.

Wyrok jest prawomocny.

Do tej pory nazwy tej używały równolegle dwa składy. Pierwszy z wokalistą Andrzejem Krzywym i basistą Piotrem Kubiaczykiem, oraz drugi – na czele którego stoi założyciel, gitarzysta i kompozytor Marek Kościkiewicz.

W 2008 r. Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk pozwali o naruszenie dóbr osobistych Marka Kościkiewicza, który po odejściu z De Mono razem z Wojciechem Wójcickim i Michałem Karpackim stworzyli zespół pod tą samą nazwą.

fot. materiały prasowe

Sędzia wskazał, że Marek Kościkiewicz odszedł z zespołu, o czym świadczą publikacje prasowe z lat 2002–2003, w którym o tym informował, a grupa “De Mono” nadal koncertowała, ale już bez Kościkiewicza, który w 2008 roku wrócił na scenę muzyczną pod nazwą “De Mono”. Stąd odejście Kościkiewicza z zespołu uniemożliwia mu posługiwanie się tą nazwą, pomimo, że jego skład opierał się na muzykach współpracujących z nim od pierwszej płyty “Kochać inaczej”, tj. Robercie Chojnackim i Darku Krupiczu.

 

Leave a Reply