Ewa Janiszewska z utworem “Krótko siebie znam”

Piosenka “Krótko siebie znam” Ewy Janiszewskiej jest kolejną odsłoną projektu muzycznego “iWojtek” autorstwa Wojtka Jabłońskiego, kompozytora i gitarzysty zespołu KULT.

Ideą projektu jest promocja zdolnych, nieznanych szerszej publiczności wokalistów, wyłonionych z castingu, który Jabłoński ogłosił w mediach społecznościowych na początku tego roku. Napłynęło wówczas ponad 300 zgłoszeń od osób chcących nagrać swój singiel. Ostatecznie Wojtek Jabłoński wybrał 10 wokalistów, którym wyprodukował piosenki od muzyki i tekstów po teledyski.

fot. materiały prasowe

Jabłoński ma nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie pomoże wszystkim spełnić ich marzenia i zaistnieć w świecie muzycznym. 

Muzyka została dostosowana do stylu śpiewania i wrażliwości każdego z wokalistów i gatunkowo różni się od mocniejszych rockowo-punkowych brzmień, z którymi dotychczas Jabłoński był kojarzony. Przy piosenkach współpracował z Konradem Wantrychem przy aranżach klawiszy i kwartetu smyczkowego.

*****

Premiera utworu “Krótko siebie znam” Ewy Janiszewskiej miała miejsce 8 października. Do piosenki powstał teledysk.

W tej jakże melodyjnej piosence, podrasowanej brzmieniem smyków i trąbki, zwraca uwagę charakterystyczny, na swój sposób wręcz magnetyczny głos młodej wokalistki. To on stapia się z całością, tworząc przystępną, a przy tym ciekawą formę. Jak słychać muzyka pop niejedno ma imię i może brzmieć szlachetnie jeśli podeprze się ją żywymi instrumentami i nieprzerysowaną aranżacją. Zwraca uwagę także lekkość z jaką Ewa Janiszewska wykonała ten utwór, co od strony czysto interpretacyjnej jest także bardzo ważne.

Aktualności dotyczące projektu na:

 

Jedna odpowiedź do “Ewa Janiszewska z utworem “Krótko siebie znam””

Leave a Reply