Lika prezentuje nowy utwór “Złoto”. Zapowiedź debiutanckiej płyty

8 października ukazał się najnowszy utwór LIKI, zatytułowany “Złoto”. Jest to zapowiedź debiutanckiej płyty wokalistki, która pojawi się w listopadzie tego roku.

Piosenkę skomponował dla niej Emilian Waluchowski (znany ze współpracy z Sabiną, Michałem Szczygłem czy Martą Gałuszewską). Słowa piosenki napisał Kamil Durski (Lilly Hates Roses).

fot. materiały prasowe

Piosenka “Złoto” odkrywa artystkę dojrzałą i świadomą swoich artystycznych poczynań. Lekkość kompozycji przekłada się na bardzo dobre wykonanie od strony interpretacyjnej. Muzyka oparta została na żywym brzmieniu instrumentów, wykraczającym poza gatunek zachowawczego popu.

Z drugiej strony pojawia się przebojowy, delikatnie podrasowany nowoczesnym brzmieniem refren, który jednak nie przesłania wrażliwości samej wokalistki. Chociaż muzyka i słowa to efekt współpracy z innymi artystami, to czuć w tej propozycji, że nie jest ona sztucznym dodatkiem do charakterystycznego, pełnego emocji wokalu Liki. To pełnoprawny utwór, żyjący w zgodzie z samą wokalistką, co nie tylko słychać, ale widać w teledysku do tej piosenki. Charyzmy też jej nie brakuje, a udowodniła to śpiewając jakiś czas temu cover “Szare miraże” z repertuaru zespołu Maanam.

Lika długo czekała na ten właściwy moment, który dzięki “Złocie” można uznać za najwłaściwszy. Czekamy na cały album!

*****

LIKA (AngeLika Wdowczyk) to pochodząca z Warszawy wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i… prawniczka. Laureatka „Szansy na Sukces” (w edycji finałowej wystąpiła z zespołem Perfect w piosence „Ale wkoło jest wesoło” oraz w programie z zespołem Wawele „Biały Latawiec”). Jest też laureatką Muzycznej Rebelii Radia Dla Ciebie. We wrześniu 2020 wystąpiła w Konkursie Debiuty na 57 KFPP w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę dla najciekawszej osobowości konkursu! Utwór „Błysk” skomponował dla niej Marek Kościkiewicz.

Ukończyła z wyróżnieniem klasę wokalną Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej I i II stopnia w Warszawie pod patronatem Akademii Muzycznej w Katowicach.  Jest Członkinią Okręgowej Izby Radców Prawnych z siedzibą w Warszawie. Absolwentka międzynarodowych studiów Master of Laws LL.M. International Law. Założycielka kancelarii prawnej, dyrektor ds. prawnych dużej korporacji międzynarodowej. Spełniona zawodowo i rodzinnie kontynuuje swoją muzyczną przygodę.

*****

– „Złoto” to utwór o niewymiernej wartości chwil dla siebie. Chwil ulotnych, łapanych pomiędzy rutyną dnia. Powstał w momencie, gdy przeorganizowywałam swoje życie i potrzebowałam wytchnienia i skupienia się na mojej pasji – muzyce. Mój zamysł idealnie odczytali zarówno kompozytor jak i autor słów. To piosenka o spokoju w głowie, którego każdy z nas szuka i potrzebuje. I zazwyczaj znajduje go w tym, co sprawia mu najwięcej radości. Do utworu powstał teledysk, który został zrealizowany na zasadzie – „ucieknijmy z miasta w plener i po prostu postawmy na luz i naturę”. Nie czułam się w ogóle skrępowana kamerą, nie miałam nawet specjalnego mejkapu czy stylizacji. Jest spontanicznie, naturalnie … złote chwile! Takich życzę nam wszystkim codziennie. – tak o swojej nowej produkcji muzycznej opowiada Lika.

Album LIKI pojawi się w listopadzie tego roku.

 

Leave a Reply