MYASTA prezentują teledysk do piosenki “Tańcz”

Zwycięzcą 4. edycji konkursu „Wydaj Płytę z Będzie Głośno” został zespół MYASTA. Wśród nagród dla najlepszych w tym roku wykonawców znalazło się nagranie teledysku promującego album zespołu. Premiera klipu do singlowej piosenki „Tańcz” odbyła się 16 października.

fot. materiały prasowe

Autorem scenariusza oraz reżyserem klipu jest Adrian Pietraszkiewicz, reżyser reklamowy, scenarzysta, designer i strateg komunikacji.

 

Za zdjęcia i montaż odpowiedzialny jest Paweł Sidorowicz, a w teledysku, poza zespołem, wystąpiły także rodziny i przyjaciele Myast oraz dzieci i opiekunowie z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Chełmnie i Unisławiu.

A o czym opowiada teledysk „Tańcz”?

Adrian Pietraszkiewicz: – Jesteśmy jednym z najbardziej nieufnych narodów w Europie. Lubimy myśleć o sobie jako o ludziach otwartych i uśmiechniętych, ale kiedy w naszej orbicie pojawia się nowy nieznany obiekt, tworzymy barierę emocjonalną zbudowaną na niezrozumieniu i nieufności – wprowadza w temat filmu reżyser. – To właśnie takich emocji doświadczają ludzie z dodatkowym chromosomem, tacy jak główny bohater teledysku. Ma swoją pasję – taniec, a jego marzenie to zaprezentowanie się przed szerszą publicznością. Kiedy pojawia się na scenie, publiczność jest skonsternowana – nie wie, jak ma odnosić się do Niezwykłego Chłopaka. Kiedy jednak ten zaskakuje ich swoją pomysłowością, dają się porwać prawdziwym emocjom, które niesie za sobą muzyka.

MYASTA to zespół zainicjowany w 2015 r. przez Michała Kowalskiego (wokal) i Mariusza Miturę (perkusja) wraz z bydgoskimi gitarzystami. Do podstawowego składu sukcesywnie dołączali następni muzycy – sekcja dęta, instrumenty klawiszowe i perkusjonalia. Obecnie zespół tworzy ośmiu doświadczonych muzyków z Bydgoszczy, Torunia i nieodległego Chełmna. MYASTA łączą pozytywną wibrację reggae z innymi stylami.  Po pierwszym przesłuchaniu każdy z Was pomyśli o muzyce reggae, ale po kolejnych odtworzeniach ich płyty odkryjecie fascynacje innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak hip hop, dub, ska, rock, alternatywa. Kompozycje, które znajdą się na ich debiutanckim krążku, są doskonale zagrane i zaśpiewane. Każdy dźwięk jest przemyślany i nie bez przyczyny znalazł się w danym miejscu ​– mówi Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno”.

W tym roku na konkurs „Wydaj Płytę z Będzie Głośno” nadeszła rekordowa liczba zgłoszeń: niemal 3000 piosenek nadesłanych przez prawie 330 zespołów.

 

Leave a Reply