Profesor Jerzy Bralczyk recenzuje tekst piosenki “Cokolwiek ujęte” Adama Nowaka

W oczekiwaniu na najnowszą płytę zespołu Adam Nowak i Akustyk Amigos „Pół płyty” wybitny językoznawca, profesor Jerzy Bralczyk skomentował tekst piosenki „Cokolwiek ujęte”.

Premiera singla już 20 października. Tego samego dnia odbędzie się także premiera teledysku. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia i posłuchania, co ma na temat „Cokolwiek ujęte” do powiedzenia profesor Bralczyk.

Adam Nowak – gitarzysta, autor tekstów, wokalista i lider zespołu Raz Dwa Trzy. Laureat dwóch złotych i pięciu platynowych płyt, a także siedmiu Fryderyków – m.in. w kategoriach „Album Roku”, „Piosenka Roku” i „Autor Roku”.

W 2005 roku otrzymał Nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości.

 

Z grupą Akustyk Amigos wokalista wyrusza w nową muzyczną podróż zainspirowaną połączeniem doświadczeń i dokonań wytrawnych muzyków: Karima Martusewicza (Voo Voo) i Jarka Trelińskiego (Raz Dwa Trzy). Artystyczne jak i towarzyskie porozumienia oraz potrzeba grania poza macierzystymi grupami doprowadziła do powstania tego autorskiego projektu Adama Nowaka. Jest on kwintesencją zamiłowania twórcy do akustycznych aranżacji i kameralnej oprawy koncertów na żywo.

Nowy album zespołu Adam Nowak i Akustyk Amigos ukaże się 30 października 2020 nakładem Agora Muzyka.

 

Leave a Reply