RAT KRU prezentuje nową EP “Szmugler” i teledysk do singla “EGO”

Zdążyliście już zatęsknić za gęstymi brzmieniami betonowej samby? Nie musieliście długo czekać, bo kilka dni temu w serwisach streamingowych pojawiła się nowość od poznańskiego duetu RAT KRU. Duet prezentuje EP zatytułowaną „SZMUGLER”, którą promuje singiel „EGO” wraz z teledyskiem.

RAT KRU o EP „SZMUGLER”:
SZMUGLER, czyli EPka z czterema utworami, z których każdy powstał w innym roku. Muzykę skomponował Witold Skrzypczak, a słowa Paweł Horbowy. Jest to muzyczna podróż przez zakamarki ludzi wyklętych przez czas, a jednak wciąż w miarę atrakcyjnych. EPkę wyprodukował Wódek wraz królem poznańskich Podolan, ukrywającym się pod pseudonimem Casper Motion.

fot. okładka singla

RAT KRU o singlu „EGO”:
EGO to piosenka o sile napędowej wszechrzeczy. Przynajmniej tu, teraz i zawsze. Ambicje poruszają świat, ale i tak ciągle wyjemy do księżyca, szukając sensu. Muzycznie utwór nawiązuje do starej szkoły glamrocka przełomu lat 70′ i 80′, podlanej obecnym czasem elektronicznych sosów.

RAT KRU – zagubione ogniwo polskiej elektroniki. Odważnie balansują na granicy sztuki i kiczu nigdy jej jednak nie przekraczając. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną Rat One gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany z solowej działalności Papa Musta maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają betonową sambą, porywając do tańca tłumy na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).


Ich pierwsza płyta łączy dub, hip-hop i elektronikę. Zwycięzca nagrody głównej w konkursie dla debiutujących artystów projektu My Name Is New na Naturalnie Mazury Festiwal. W lutym 2020 roku ukazał się ich pierwszy album zatytułowany „Rok Szczura”, który promowały single takie jak „Zły”, „Cześć” czy „Świnia”.

 

Leave a Reply