Kolejna zapowiedź albumu “Psycho” Zuzy Jabłońskiej

“Wisła” w wersji akustycznej to najnowsza odsłona nadchodzącej płyty debiutującej Zuzy Jabłońskiej. W sieci pojawiła się też oficjalna zapowiedź albumu.

Boimy się tego, czego nie znamy – mówi Zuza Jabłońska – ale to nas nie usprawiedliwia.

Dziwnie się zachowuję? Boisz się mnie? Nie rozumiesz? “Powiedz mi to w twarz” – takie wyzwanie rzuca nam wszystkim debiutująca albumem pt. “Psycho” 17-letnia wokalistka z zespołem Tourette’a.

Niekontrolowane tiki, niezidentyfikowane dźwięki, każdy jej ruch są jak “Spacer po linie”, bo zawsze istnieje ryzyko, że ktoś wokół nie zrozumie, nie będzie nawet próbował… Lęk budzi agresję i hejt.

fot. okładka płyty

A ona w jednym ze swoich utworów, pt. “Wisła” śpiewa – “kumam ich tak jak nikt, a oni mnie niekoniecznie” – dlatego nagrała ten krótki film. Dla wykluczonych i wykluczających. I deklaruje: wytłumaczę, oswoję, zapoznamy się.

Dodatkowo w serwisach cyfrowych pojawiła się akustyczna wersja singla “Wisła”, która znajdzie się na wersji deluxe albumu. To właśnie w klipie do tej piosenki Zuza poruszała tematy odmienności oraz tolerancji. Artystka zabrała głos w ważnej sprawie społecznej, odnosząc się do szykanowania wśród młodych.

Już 16 października będzie miała miejsce premiera debiutanckiej płyty Zuzy Jabłońskiej pt. „Psycho”. Znajdą się na niej takie single jak: „Powiedz mi to w twarz”, „Spacer na linie”, „Wisła”, „Ty tylko chcesz”, czy „Liczę dni”. Na album zostali zaproszeni wyjątkowi goście: Jan-rapowanie, Siles, Sarius, Czesław Śpiewa czy Kuba Karaś z zespołu The Dumplings. Krążek ukaże się w wersji standard (12 utworów) oraz deluxe (16 utworów).

 

Leave a Reply