Marta Bijan powraca z nowym singlem “Lato smakuje”

Nowy utwór Marty Bijan pod tytułem “Lato smakuje” jest pierwszym od ponad dwóch lat wydanym przez artystkę autorskim utworem. Wraz z premierą piosenki, w sieci pojawił się klip, będący owocem współpracy wokalistki z Tomkiem Janusem, odpowiadającym za reżyserię oraz Tomkiem Wilczyńskim – autorem zdjęć.

“Lato smakuje” jest duszną opowieścią o niedoczekaniu. O lecie, które powinno smakować słońcem, a smakuje szaleństwem, brakiem powietrza i bezmierną tęsknotą.

fot. materiały prasowe

Autorką tekstu i muzyki do ,,Lato smakuje” jest sama Marta Bijan, natomiast za produkcję muzyczną utworu odpowiada Haldor Grunberg, mający na swoim koncie współpracę z zespołami Mentor, Me And That Men czy grupą Behemoth.

Połączenie ich dwóch odmiennych światów wyznaczyło zupełnie nowy kierunek w muzycznej twórczości artystki – jest jeszcze bardziej mroczny i poetycki.

Marta Bijan zadebiutowała na rynku muzycznym wydając w 2018 roku album pt. “Melancholia”. Płyta ukazała się wówczas pod naszym patronatem medialnym. Jednym z singli był wówczas utwór “Mówiłeś”, który w niespełna trzy miesiące po premierze osiągnął status Złotej Płyty.

 

muzyka, tekst: Marta Bijan

produkcja, miks, mastering: Haldor Grunberg

perkusja: Łukasz Kumański

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply