NANGA, czyli nowy zespół założony przez muzyków Lao Che

NANGA nowy zespół założony przez muzyków Lao CheFilipa Różańskiego i Maćka Dzierżanowskiego. Debiutancki album Nangi, „Cisza w bloku” ukaże się już 30 października. Pierwszym singlem z albumu jest utwór zatytułowany „Profet”.

Oprócz Macieja Dzierżanowskiego (bity, klawisze, sampler) i Filipa Różańskiego (klawisze, sampler) na płycie usłyszymy Magdę Dubrowską (wokal, teskty, sampler) znaną m.in. z zespołów Gang Śródmieście czy Utrata Skład.

fot. materiały prasowe

Gościnnie w nagraniach udział wzięli także Karol Gola (Lao Che, ex-Pink Freud), Barbara Wrońska oraz Michał Sobolewski (Fisz Emade, Kim Nowak).

Filip Różański tak wspomina początki pracy nad albumem:

 Kiedy zacząłem się zastanawiać, jak i kiedy powstała NANGA, zdałem sobie sprawę, że chyba od zawsze była, wystarczyło ją tylko odkryć. Wszystko, co finalnie doprowadziło do powstania tej płyty, działo się spontanicznie i bez z góry narzuconego planu. Planowaliśmy wydać jedynie EP-kę  zawierającą cztery rożne stylistycznie utwory, z czterema różnymi wokalistami. Kiedy pojawiła się Magda i usłyszeliśmy jej tekst i głos, wszystko stało się jasne – ta dziewczyna musi zostać z nami na dłużej…”

Maciej Dzierżanowski dodaje: „Razem z Filipem występujemy w zupełnie nowej dla nas roli. NANGA jest naszym dzieckiem, które rodziło się w atmosferze wzajemnych inspiracji, doświadczeń oraz pasji. Wspólnie podążamy w nieznanym kierunku pełni obaw, niepewności, ale też nadziei na genialną przygodę.”

Jak wspomina Magda Dubrowska:

„Pewnego dnia dostałam wiadomość na massengerze od Maćka i Filipa, czy chciałabym zrobić z nimi jeden utwór. Nawet się wtedy nie znaliśmy. Oczywiście się zgodziłam, bo bardzo lubię takie przygody. No i też kawałek, który mi przysłali, od razu mnie zainspirował. Jeszcze tego samego wieczoru zaczęłam pisać tekst. Kiedy miesiąc później przyjechałam do Włocławka na nagranie, poznaliśmy się osobiście. I zaiskrzyło”.

 

5 odpowiedzi na “NANGA, czyli nowy zespół założony przez muzyków Lao Che”

  1. gdzie te czasy, że ludzie coś komentowali wymieniali się informacjami. Wszyscy utonęli w niebieskim znaczku z literką F.

    1. A to prawa. Też z nadzieją spoglądam w komentarze pod artykułami, a tam zazwyczaj pusto.
      Jeśli natomiast o zespół chodzi, to usłyszałam o nim dzięki Radiu 357. I zdecydowanie słyszę w nim dźwięki charakterystyczne dla Lao Che i Kim Nowak, a także Fisz Emade. Rewelka 🙂

  2. Nanga usłyszałem w internetowej stacji radiowej . Niewiele z polskiej sceny muzycznej pozostaje w w mojej pamięci ,ale połączenie światów Magdy i muzyków Lao Che jest obiecujące . Osiadło mocno na mieliznach mojej percepcji.

Leave a Reply