Liroy i Pawbeats. Nowe wykonanie utworów “Moja Autobiografia / Scyzoryk”

25 lat temu ukazał się legendarny debiut Liroya “Alboom”, który z wynikiem 500 000 egzemplarzy do dziś jest najlepiej sprzedającą się płytą w historii polskiego rapu. Z tej okazji kielecki pionier wystąpił na Popkillerach 2020 ze specjalną aranżacją łączącą “Scyzoryka” oraz “Moją Autobiografię”, której jak sam przyznał nie wykonywał na żywo od… 17 lat. Sprawdźcie jak wyszło.

„Alboom” to pierwszy studyjny krążek Piotra Marca wydany pod pseudonimem Liroy. Wydawnictwo ukazało się pierwotnie jako kaseta 10 lipca 1995, a następnie CD – 4 sierpnia. „Alboom” zawiera m.in. singiel „Scyzoryk”, który pojawił się 22 maja 1995 roku i był jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów rapera.

fot. materiały promocyjne

 

W tym roku ukazało się wznowienie tego albumu, a także winylowa EPka “Scyzoryk”. Singiel „Scyzoryk” pochodzący z płyty „Alboom” to kamień węgielny polskiej muzyki rap. Jest to jedyne wydanie „Scyzoryka” na winylu, co czyni je totalnym rarytasem dla prawdziwych fanów muzyki rapowej.

Wydawnictwo zostało wydane w bardzo limitowanej liczbie 500 egzemplarzy.

Na płycie winylowej znalazły się dwa dodatkowe remiksy przygotowane przez dwóch szanowanych producentów: sirMicha i Dja Eproma (aka Sztigar Bonko).

Winylowe wydanie EPki “Scyzoryk” Liroya z okazji 25-lecia

 

Jedna odpowiedź do “Liroy i Pawbeats. Nowe wykonanie utworów “Moja Autobiografia / Scyzoryk””

Leave a Reply