“Czasem drzwi II”, czyli najnowsza propozycja zespołu dollZ

Paulina Kut, uczestniczka I edycji programu talent show TVN “X-Factor” oraz zespół dollZ, autorzy utworów znanych z seriali “Kossakowski. Szósty zmysł” oraz “Złomowisko PL” wracają z nowym singlem pt. “Czasem Drzwi II”.  Do piosenki powstał także wymowny teledysk.

Zabandażowane postaci, klimat rodem z filmów Davida Lyncha i dziewczyna w spodniach muaythai. Wszystko to można zobaczyć w klipie promującym singiel, który właśnie pojawił się w sieci. Skąd ten pomysł?

„LSD, marihuana, haszysz i takie tam to dziecinne igraszki w porównaniu z tym co mamy w głowie na co dzień, ale po co się tym chwalić. Jeżeli zdejmiesz maskę i zaczniesz być sobą, natychmiast zostaniesz posądzony o branie takich właśnie substancji. W klipie chciałam przekazać, że walka z sobą to najtrudniejszy sparing w życiu.

Kto powiedział, że nie możesz wygrać i się wyzwolić? Bohaterowie teledysku to zwycięzcy, którzy na co dzień taką walkę toczą, jak ja, i Ty.” – mówi wokalistka Paulina Kut.

Paulina Kut po raz kolejny intryguje, nie pozostawiają nas obojętnym na swoje artystyczne poczynania z zespołem dollZ, z którym od kilku lat próbuje wyraźnie zaznaczyć swoją obecność na polskim rynku muzycznym. W kawałku “Czasem drzwi II” znów odezwał się duch wytrawnej piosenkowej alternatywy. Utwór został zaprezentowany w teatralno-rockowej oprawie, jednak nie brakuje mu przystępności, ale też oryginalności. To ona tworzy klimat czegoś na swój sposób zjawiskowo intrygującego. A całość podkreśla symboliczny, lecz bardzo wymowny i przez to niezwykle udany teledysk.

*****

Czy ktoś wreszcie otworzy drzwi od czasu? Przed czym uciekamy? Może drzwi wcale nie ma i bez sensu pukamy, a może zawsze były otwarte, a to tylko zjawa z obrazów Lynch’a? Szargana przez niepokoje wkładam spodenki muay thai i staję do walki widząc w oddali tylko ostry cień mgły… Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy!

Za wizję klipu odpowiada Radek @bizzart6 Wróbel, wrocławski fotograf, oraz sama Paulina. Zespół dollZ ma na koncie EPkę i długogrającą płytę pt “Sz.. sz.. sz..”. W 2014 roku byli uczestnikami IV edycji programu “Must be the music – Tylko muzyka” emitowanego w telewizji Polsat. Zaś w 2018 roku zespół wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu na koncercie Debiuty.

Wejdźcie w świat dollZ i fotografa @bizzart6.

Media społecznościowe zespołu:

 

 

Leave a Reply