BlackKay prezentuje solowy utwór. Posłuchaj singla “Światło.Cień”

Światło.Cień” to pierwszy solowy utwór BlackKay, czyli Kasi Bieńkowskiej, który swoją premierę miał 16 września 2020. Jeżeli znacie wcześniejsze dokonania artystki, nowa propozycja może być zaskoczeniem.

fot. materiały prasowe

BlackKay to niezwykle ekspresyjna i charyzma wokalistka, która wyraźnie naznaczyła nowy utwór “Światło.Cień” swoim mocnym wokalem. Na szczęście jej interpretacja nie jest przerysowana, bo artystka doskonale zna swoje możliwości, sprawnie odnajdując się w rockowej konwencji. Jej solowa propozycja jest nieco inna od twórczości, którą reprezentowała z zespołem White Highway. Niewątpliwą jakością nowego utworu jest umiejętne budowanie napięcia, wręcz stworzenie niepokojącego klimatu, który eksploduje mnogością doznań w końcowej części.

To dosyć niewspółczesna kompozycja, odnosząca się do klasyki gitarowego grania. Niemniej niepokojąca, doskonale podkreślająca warsztat wokalny BlackKay i przez to wzbudzająca niemałe emocje. Czekamy na więcej. Wielbiciele gatunku powinni być co najmniej zadowoleni, tym bardziej, że mamy do czynienia z prawdziwym ogniem, a nie jedynie lekko żarzącym się płomykiem.

*****

BlackKay, czyli Kasia Bieńkowska to rockowa wokalistka, która działa w “muzycznym podziemiu” już od ponad 10 lat. Jej głównym projektem do tej pory był zespół White Highway, z którym wydała dwie EP-ki własnym sumptem oraz debiutancki album “Hittin’ The Road” nakładem wytwórni Lynx Music.

fot. materiały prasowe

Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce oraz za granicą (m.in. podczas Female Fronted Festival w Kijowie). Grupa nadal kontynuuje działalność, organizując m.in. festiwal “Still Of The Night” ku czci najlepszych glam-hair metalowych zespołów z lat ’80. Kolejna edycja imprezy rusza w marcu 2021.

Kasia aktywnie udziela się również jako jeden z trzech głównych głosów trasy ku pamięci Ronniego Jamesa Dio (ogólnopolskie koncerty King of Rock’n’Roll). W maju 2020 zdecydowała się na własną muzyczną drogę pod pseudonimem “BlackKay”, realizując się jako wokalistka, autorka tekstów oraz kompozytorka własnej muzyki.

“Światło.Cień” to jej pierwszy singiel, który został opublikowany 16 września.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply