Premiera płyty “Legendy” Kwartetu Galicyjskiego [PATRONAT]

30 września to data premiery drugiego albumu Kwartetu Galicyjskiego. Płyta “Legendy” ukazała się pod naszym patronatem medialnym. A już dziś o 19 zapraszamy na koncert premierowy, który odbędzie się online!

Kwartet Galicyjski pochodzi z Nowego Sącza. Wykonują współczesną muzykę autorską z domieszką folku i elektroniki, tworzoną przez altowiolistkę i kompozytorkę – Ewę Borcz. Debiutancka płyta “Folkomania” gromadziła licznie publiczność podczas trasy koncertowej i została przyjęta z dużym entuzjazmem w wielu miastach całej Polski. Album uplasował się na 8. miejscu w plebiscycie “Wirtualne Gęśle”.

fot. Dorota Czoch

W maju 2019 roku Kwartet Galicyjski został Finalistą Festiwalu Polskiego Radia “Nowa Tradycja” występując w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. W tym samym roku został także laureatem “V Turnieju Muzyków Prawdziwych” w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, otrzymując nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Drugi album Kwartetu Galicyjskiego pod tytułem “Legendy” to wyjątkowa podróż po najdalszych zakątkach Beskidu Niskiego, tym razem przyodziana w magię opowieści o postaciach, zjawach i miejscach zakorzenionych w lokalnej kulturze ludowej. Część utworów poszerzona jest o efekty elektroniczne, co dodatkowo wzmacnia symbolikę poszczególnych fragmentów. Całość następujących po sobie utworów przechodzi płynnie od baśni i legend do naszego, realnego świata, pełnego zagrożeń i problemów cywilizacyjnych, z którymi przyszło nam się zmierzyć.

Serdecznie zapraszamy na koncert premierowy Kwartetu Galicyjskiego, promujący drugą płytę formacji pod tytułem „LEGENDY”. Wydarzenie zostało zarejestrowane w malowniczym Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej.

Koncert i premiera płyty odbędzie się w sieci 30 września o godzinie 19:00:

https://www.facebook.com/events/686129668922277

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply