No Brothers prezentuje nowy utwór “Tak niewiele”

26 września to data premiery nowego teledysku nowosądeckiego zespołu No Brothers do utworu “Tak niewiele”. To szczególna kompozycja w repertuarze grupy, nagrana z Kwartetem Galicyjskim.

Muzykę skomponował gitarzysta Artur Kmiecik, tekst napisała wokalistka Bożena Górecka-Tokarczyk, aranżacje smyczkowe to zasługa Mieczysława Smydy, a partie smyczków nagrał Kwartet Galicyjski z Nowego Sącza. Utwór opowiada o rozterkach ludzi zmuszonych wyjechać za granicę w poszukiwaniu lepszego życia.

fot. materiały prasowe

“Tak niewiele” to już kolejna nowa propozycja zespołu No Brothers, który skutecznie buduje własną pozycję na polskim rynku muzycznym. Ten przepełniony melancholią utwór charakteryzuje dzisiejsze oblicze grupy.

Zwraca uwagę łagodnie poprowadzona linia melodyczna, która została dodatkowo uszlachetniona przez brzmienie kwartetu smyczkowego. Tym razem gitary zostały nieco przygaszone, po to, żeby mocniej uwypuklić pewne emocje i przekaz Bożeny Góreckiej-Tokarczyk. No Brother kolejny raz proponują utwór mieszczący się w szeroko pojętej pop-rockowej konwencji, gdzie każdy element został przemyślany i posiada własne miejsce. W ten sposób grupa jeszcze czytelniej podkreśliła własną charakterystykę pełną twórczej świadomości. Warto też zwrócić uwagę na oryginalny, niezwykle nośny głos wokalistki.

*****

W ostatnich dniach wakacji No Brothers nakręcili kolejny teledysk do utworu Tomka Luberta (Virgin) – “Jest ryzyko jest zabawa”. Słowa – Bożena Górecka-Tokarczyk. Realizacja klipu odbyła się na jachcie na jeziorze Rożnowskim w okolicach Małpiej Wyspy i hotelu Heron Live Hotel. Szybki, wesoły, letni numer mógłby zostać hitem przyszłego lata. W sieci pojawi się w listopadzie. Już teraz zapraszamy na premierę, a także na kanały zespołu No Brothers na You Tube, Facebook, SoundCloud i Instagram.

No Brothers to gitarowa energia połączona z charyzmatycznym wokalem a także mocne, melodyjne kompozycje, poruszające teksty, bogate brzmienie i żywiołowe koncerty. W dorobku dwie przebojowe płyty oraz liczne koncerty plenerowe i klubowe m.in. w ramach WOŚP a także jako support zespołów: Organek, Dawid Kwiatkowski, Bracia, Perfect, Wojtek Pilichowski Band, Kasia Kowalska, Łzy, Kamil Bednarek, Doda & Virgin.

We wrześniu 2015 roku utwór „Oderwani od rzeczywistości” znalazł się na pierwszym miejscu list przebojów MTV24.TV i portalu Planeta Kobiet a w grudniu tego samego roku sukces ten powtórzył utwór „Tak niewiele” nagrany z kwartetem smyczkowym. Kolejne utwory które doszły na szczyty obu tych list przebojów to: “Wszystko w twoich rękach” w kwietniu 2016 i “Jej oczu blask” w październiku 2017.

W 2018 roku Bożena Górecka-Tokarczyk i Artur Kmiecik wystąpili w programie Mam Talent w telewizji TVN. W tym samym roku ukazała się druga płyta “No Brothers II”, która jest fizycznie w sprzedaży i na wielu platformach cyfrowych. W marcu 2019 Bożena Górecka-Tokarczyk wystąpiła w programie All Together Now – Śpiewajmy Razem w telewizji Polsat a następnie na koncercie z jurorem tego programu Krzysztofem Jaryczewskim (Oddział Zamknięty).

Zapraszamy na kanały i profile No Brothers: 

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply