Powrót do lat 70. na albumie “Henryk Debich. Orkiestra Polskiego Radia i TV w Łodzi”

W połowie lat 70. łódzka Orkiestra Polskiego Radia i Telewizji pod batutą Henryka Debicha nie miała sobie równych. Niestety, wtedy tylko drobna część jej dorobku ujrzała światło dzienne.

Czas zapomnianym taśmom przywrócić należny blask – stąd powrót do roku 1978. 25 września ukazała się płyta “Henryk Debich. Orkiestra Polskiego Radia i TV w Łodzi”. Zapraszamy pomiędzy pnące się w górę blokowiska, kuchnie w boazerii i pulsujące światła dyskotek.

fot. okładka płyty

Orkiestra PRiTV w Łodzi, mimo dwudziestu pięciu lat stażu, odkrywała się na nowo i z każdym kolejnym rokiem brzmiała coraz nowocześniej i ciekawiej, idealnie wpasowując się w szybującą do góry Polskę ze szkła i stali.

Nagrywała dyskotekowe utwory, oparte o pulsujący rytm perkusji, eksploatowała okolice funku, ale też rozbudowane formy filmowym wręcz charakterze. „City” pokazuje szeroki wachlarz dokonań orkiestry Henryka Debicha zrealizowanych w 1978 roku, rozpoczynając jednocześnie dłuższą, rocznikową wędrówkę po obszernych archiwach Orkiestry.

Materiał pochodzi z oryginalnych, archiwalnych taśm Orkiestry z archiwum Polskiego Radia Łódź. Całość została zremasterowana. Wersja CD wzbogacona jest w stosunku do winylowej o cztery dodatkowe utwory. W książeczce krótki szkic na temat nagrań.

Tracklista:

1. Marmyszka
2. Z pustego w próżne
3. Z tobą w górach
4. City
5. Perforowany parmezan
6. Obsydian
7. UFO
8. Podzwonne
9. W zaułkach Oviedo
10. Chorał i finał

Bonus Track:
11. Taniec manekina
12. Tam gdzie nas nie ma
13. Wyścig kronopi
14. Chwila

 

Leave a Reply