Kamil Kowalski prezentuje utwór “Gdzie jest mój dom?”

“Gdzie jest mój dom?” to najnowsza propozycja młodego artysty Kamila Kowalskiego. Słowa do piosenki napisała Sara Kordowska, a za produkcję odpowiada Patrick The Pan.

Tekst do piosenki powstał dzięki współpracy z Sarą Kordowską, która rok temu wydała płytę dzięki akcji radiowej Czwórki “Będzie głośno”. Za produkcję muzyczną odpowiada Patrick The Pan – artysta polskiej sceny alternatywnej mający na swoim koncie trzy autorskie płyty i dużą ilość produkcji muzycznych. Obecnie gra w zespole Dawida Podsiadły.

fot. materiały promocyjne

Teledysk to niemal w całości pomysł Kamila. Sam wymyślał sceny i wybierał miejsca, gdzie był kręcony. Od początku do końca miało być sentymentalnie, a zarazem sensualnie.

Nagrania video realizowane były w rodzinnej wsi Kamila, gdzie spędził dzieciństwo. To podróż po miejscach, które kiedyś były dla niego całym światem. Dziś na świat patrzy nieco inaczej, szerzej, a Kusowo jest punktem w historii, do którego często wraca. Czy właśnie tam jest jego dom?

Dorosłość zaczyna wtedy, kiedy świadomie zadajesz sam sobie trudne pytania. Kamil i Sara pewnej letniej nocy, siedząc na balkonie i patrząc w warszawskie niebo, zastanawiali się, czy tęsknią za domem. Kamil po chwili spojrzał na Sarę i zapytał „ale o który dom pytasz?”. Które miejsce powinno nazywać się domem? Tej nocy nie wiedział, czy jest w środku swojego domu, czy dzieli go od domu niemal 500 kilometrów. „Gdzie jest mój dom? – zapytał. A gdzie jest Wasz dom?

W czerwcu 2019 Kamil dołączył do projektu My Name Is New realizowanego przez Kayax. Jako artysta MNIN zagrał między innymi na ON FESTIWAL – scena My Name Is New w Arenie Gliwice oraz w ramach #MNIN Couch Festival. To wtedy jego pierwszy utwór “EGO” został zauważony przez wytwórnię Kayax, która od dłuższego czasu wyszukuje młodych, zdolnych artystów.

Od lat organizuje warsztaty i festiwale muzyczne, w ramach których współpracował między innymi z Kasią Lins, Kayah, Bovską, Pauliną Przybysz, Anitą Lipnicką czy Natalią Kukulską. W 2016 roku zdobył tytuł TALENT ROKU woj. zachodniopomorskiego w kat. „soliści i zespoły estradowe”.

Kamil Kowalski pracuje obecnie nad swoją debiutancką płytą. Jego twórczość charakteryzuje prawda i emocjonalny przekaz. Producentem płyty będzie Patrick The Pan – artysta polskiej sceny alternatywnej mający na swoim koncie trzy autorskie płyty i dużą ilość produkcji muzycznych, członek zespołu Dawida Podsiadły. Na płycie Kamila pojawią się również goście. Jego największe inspiracje muzyczne to Florence + the Machine, Kora i Maanam oraz Maria Peszek.

“Dorosłość zaczyna się wtedy, kiedy świadomie zadajesz trudne pytania sam sobie. Jedno z nich jest dla mnie szczególne ważne – GDZIE JEST MÓJ DOM?”

“Gdzie jest mój dom?”, czyli najnowszy singiel Kamila Kowalskiego

 

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz