“Gdzie jest mój dom?”, czyli najnowszy singiel Kamila Kowalskiego

Gdzie jest mój dom?” to najnowszy singiel młodego wokalisty Kamila Kowalskiego. Słowa do piosenki napisała Sara Kordowska, a za produkcję odpowiada Patrick The Pan.

Tekst do piosenki powstał dzięki współpracy z Sarą Kordowską, która rok temu wydała płytę dzięki akcji radiowej Czwórki “Będzie głośno”. Za produkcję muzyczną odpowiada Patrick The Pan – artysta polskiej sceny alternatywnej mający na swoim koncie trzy autorskie płyty i dużą ilość produkcji muzycznych. Obecnie gra w zespole Dawida Podsiadły.

Teledysk to niemal w całości pomysł Kamila. Sam wymyślał sceny i wybierał miejsca, gdzie był kręcony. Od początku do końca miało być sentymentalnie, a zarazem sensualnie.

fot. materiały promocyjne

Nagrania video realizowane były w rodzinnej wsi Kamila, gdzie spędził dzieciństwo. To podróż po miejscach, które kiedyś były dla niego całym światem. Dziś na świat patrzy nieco inaczej, szerzej, a Kusowo jest punktem w historii, do którego często wraca. Czy właśnie tam jest jego dom?

*****

Kamil Kowalski tworzy już od jakiegoś czasu, a “Gdzie jest mój dom?” to jego najnowsza i najbardziej dojrzała muzyczna propozycja. Zwraca uwagę warstwa liryczna, bo to zdecydowanie utwór z przekazem, podszyty emocjami, tęsknotami, rozterkami, ale też niepewnością związaną z poszukiwaniem własnego miejsca. Melancholijny podtekst odbija się wyraźnie w muzyce, która tworzy z piosenką integralną całość. Ważna jest też nowoczesna, bardzo dobra produkcja. Patrick The Pan potrafi wyciągnąć na wierzch wszystko to, co powinno stanowić podstawę niebanalnej kompozycji. Gdzieś pomiędzy elektroniką, zmysłową alternatywą i nowoczesnym popem powstała propozycja odsłaniająca wrażliwość Kamila. To jest jej sedno. ” Gdzie jest mój dom?” jest utworem na swój sposób bardzo organicznym, ale nie ze względu na muzykę, ale właśnie przekaz, który wyzwala wiele przemyśleń.  Jej nowoczesna forma nie zabrała temu utworowi tego, co najważniejsze, czyli żywych emocji. Choć indywidualizm Kamila Kowalskiego dopiero się kształtuje, to już dziś można powiedzieć, że jest na właściwej drodze artystycznych poszukiwań.

“Gdzie jest mój dom, czy tam gdzie poznałem samotność?”.

*****

Dorosłość zaczyna wtedy, kiedy świadomie zadajesz sam sobie trudne pytania. Kamil i Sara pewnej letniej nocy, siedząc na balkonie i patrząc w warszawskie niebo, zastanawiali się, czy tęsknią za domem. Kamil po chwili spojrzał na Sarę i zapytał „ale o który dom pytasz?”. Które miejsce powinno nazywać się domem? Tej nocy nie wiedział, czy jest w środku swojego domu, czy dzieli go od domu niemal 500 kilometrów. „Gdzie jest mój dom? – zapytał. A gdzie jest Wasz dom?

W czerwcu 2019 Kamil dołączył do projektu My Name Is New realizowanego przez Kayax. Jako artysta MNIN zagrał między innymi na ON FESTIWAL – scena My Name Is New w Arenie Gliwice oraz w ramach #MNIN Couch Festival. To wtedy jego pierwszy utwór “EGO” został zauważony przez wytwórnię Kayax, która od dłuższego czasu wyszukuje młodych, zdolnych artystów.

Od lat organizuje warsztaty i festiwale muzyczne, w ramach których współpracował między innymi z Kasią Lins, Kayah, Bovską, Pauliną Przybysz, Anitą Lipnicką czy Natalią Kukulską. W 2016 roku zdobył tytuł TALENT ROKU woj. zachodniopomorskiego w kat. „soliści i zespoły estradowe”.

Kamil Kowalski pracuje obecnie nad swoją debiutancką płytą. Jego twórczość charakteryzuje prawda i emocjonalny przekaz. Producentem płyty będzie Patrick The Pan – artysta polskiej sceny alternatywnej mający na swoim koncie trzy autorskie płyty i dużą ilość produkcji muzycznych, członek zespołu Dawida Podsiadły. Na płycie Kamila pojawią się również goście. Jego największe inspiracje muzyczne to Florence + the Machine, Kora i Maanam oraz Maria Peszek.

“Dorosłość zaczyna się wtedy, kiedy świadomie zadajesz trudne pytania sam sobie. Jedno z nich jest dla mnie szczególne ważne – GDZIE JEST MÓJ DOM?”

 

Jedna odpowiedź do ““Gdzie jest mój dom?”, czyli najnowszy singiel Kamila Kowalskiego”

Leave a Reply