Maciej Maleńczuk zapowiada płytę “Klauzula sumienia”

2 października ukaże się premierowa płyta Macieja Maleńczuka. “Klauzula sumienia” to jedna z najbardziej bezkompromisowych i mocnych wypowiedzi artysty.

W październiku 2018 ukazała się druga po „Jazz For Idiots” jazzowa płyta Maleńczuka – „The Ant”.  Miłość do tego gatunku oraz lata ćwiczeń na saksofonie zaowocowały zdecydowanie ostrzejszym i mocniejszym w brzmieniu albumem. Składa się na niego dziesięć jazz – rockowych kompozycji, których autorem jest sam Maleńczuk. Do ich nagrania artysta zaprosił uznanego amerykańskiego perkusistę Granta Calvina Westona. Na „The Ant”, prócz dwóch wokalnych wyjątków, składają się czysto instrumentalne kompozycje. Teraz artysta zapowiada zupełnie inny projekt.

To najprawdopodobniej najkrótszy opis albumu w historii.

“Klauzula sumienia” nakazuje “milczeć” a tracklista mówi sama za siebie.

 

Tracklista:

1. Klauzula sumienia
2. Zdzira jak ty
3. Szabada
4. Policjant
5. Rycerz Maryi
6. Bajaga (jak to tak)
7. Bum szaka laka
8. Hamulcowy
9. Baby
10. Obrońca życia
11. Artysta – faszysta
12. Wojna

3 odpowiedzi na “Maciej Maleńczuk zapowiada płytę “Klauzula sumienia””

    1. Okładka jest nawiązaniem do solowej płyty Maćka Maleńczuka zatytułowanej ” Pan Maleńczuk ” wydanej w 1998 roku. Proszę się doinformować zanim rzuci się oskarżeniem.

  1. W wywiadzie dla Doroty Schnepf IX.2019 żony ambasadora USA i nie tylko Schnepfa ,który pluł na nasz kraj gdzie tylko moógł ,wypadł bardzo dobrze i zaprezentował jedną z piosenek z tej płyty dziwiło nas , czemu udzielił wywiadu po raz drugi tej szmatławej wyborczej i miernocie Wysockiej-Schnepf? W 2019 nie wydał żadnej plyty, a wydawał co rok, Piosenki Ant nie mozemy przeskoczyć ,za ciężka,ostra pozostałe az do końca Long Goodbye tak, French Love melodyk można się napić,przytulić,zatańczyć. Klauzula Sumienia musi poczekać, nie polecimy do EMPIK-u po Covid-19 bilety oddaliśmy do F.M. w listopadzie też nie pójdziemy Anna,Tomasz Wrocław 2.X.2020 23:15

Leave a Reply