Premiera albumu Sławomira Grzymka i Lekko Pijanych. Posłuchaj singla “Dźwięki c-moll”

„Dźwięki c-moll” jest trzecim singlem z albumu “To tylko muzyka” Sławomira Grzymka i Lekko Pijanych. Płyta ukazała się dziś pod naszym patronatem medialnym.

Sławomir Grzymek jest muzykiem, kompozytorem, tekściarzem, poetą i aktorem, od wielu lat związanym ze światem mediów. Osobą kreatywną i spostrzegawczą, typem obserwatora, który potrafi słuchać i kocha kolekcjonować rozmaite miejskie historie i ciekawostki.

fot. okładka płyty

W 2013 roku postanowił przekuć swoje życiowe doświadczenia w osobisty projekt muzyczno-towarzyski, gromadząc wokół siebie znakomitych muzyków i nauczycieli: gitarzystę Marka Garbackiego, basistę Dawida Klimkowskiego i perkusistę Karola Nabożnego.

W kolejnych latach ci czterej doświadczeni życiowo faceci pracowali nad repertuarem i koncertowali w całej Polsce, zmieniając w międzyczasie nazwę, by w 2017 roku, już jako zespół Sławomir Grzymek i Pijani wydać płytę „Piosenki (nie)popularne”.

W muzyce Sławomira Grzymka i Pijanych pobrzmiewają echa starego polskiego rocka, bluesa Nalepy, miejskich pieśni Stanisława Grzesiuka, a nawet jazzu. W literackich tekstach Grzymka zaś pojawiają się niezwykłe postaci z tak zwanego marginesu społecznego. Na swój sposób piękne, specyficznie honorowe, zawsze niezwykle barwne. Sławomir Grzymek i jego zespół są pijani muzyką i sztuką, a na koncertach budują nieprawdopodobny klimat, którym rzeczywiście można się upić. Nowy album przynosi pewne zmiany w muzyce zespołu, które należy określić mianem art rocka.

Pierwszy singiel „Kowadło” (wydany 7 kwietnia 2020) trafił na ścieżkę dźwiękową pierwszego sezonu serialu ZNAKI.

Premiera drugiego singla odbyła się 28 lipca 2020 wraz z publikacją klipu do piosenki na YouTube. Teledysk ponownie stworzył współproducent i reżyser serialu Jakub Miszczak. Również utwór „Znaki na wodzie” powstał na ścieżkę dźwiękową drugiego sezonu serialu ZNAKI, wyprodukowanego przez telewizję AXN. 2. sezon serialu można oglądać także na kanale NETFLIX. Sławomir Grzymek występuje w roli Feliksa.

Teraz przyszedł czas na najnowszy singiel “Dźwięki c-moll”, do którego powstał animowany teledysk. Realizacja klipu – Bartosz Gorzak RZA80 Creative Studio.

Album “To tylko muzyka” kupisz tutaj: 

https://soliton.edubawi.pl/index.php?p1550,to-tylko-muzyka-slawomir-grzymek-i-lekko-pijani

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply