Reedycja płyty “Krywań, Krywań” zespołu Skaldowie

Limitowana, kolorowa reedycja „szczytu szczytów polskiego art-rocka” – albumu „Krywań, Krywań” Skaldów ukaże się 18 września. Będzie to specjalne wydanie winylowe.

Jak wyjaśnił sam zespół na kopercie albumu:

„Krywań – tajemnicze słowo to po prostu nazwa jednego ze szczytów w Tatrach Słowackich. Góra to bardzo malownicza, nic więc dziwnego, że stała się tematem jednej z najpiękniejszych góralskich pieśni ludowych, refleksyjnej ballady zatytułowanej właśnie „Krywaniu, Krywaniu”. Pieśń ta posłużyła nam jako leitmotiv rozbudowanego utworu, którym chcieliśmy jak gdyby podsumować nasza dotychczasową działalność muzyczną.

fot. okładka płyty

 

Dlatego w improwizacjach spotkać można rzeczy dla nas typowe jak np. motywy góralskie czy klasyczne, a wręcz nawet cytaty fragmentów z utworów wielkich kompozytorów takich jak Bach, Mussorgski, Borodin czy Rossini.

Odgadnięcie tytułów tych utworów to już zadanie dla naszych słuchaczy. Aha i jeszcze jedno. Album ten nagraliśmy w noc z 22-23.V.72 r. pomiędzy godziną 18-tą i 2-gą. w sali Filharmonii Narodowej w Warszawie”.

Albumu można słuchać bez końca – odgadując i wędrując wraz z dźwiękami po szczytach muzycznej wyobraźni. Przepiękną kolorystykę okładki projektu Waldemara Świerzego podkreśliliśmy kontrastującą, przezroczyście fioletową barwą winylowego krążka.

“Obok lżejszych piosenek, graliśmy wtedy bardzo dużo rocka progresywnego. Wykonując tę muzykę mogliśmy zaprezentować słuchaczom nasze talenty, także jako instrumentaliści. Postanowiłem zamieścić na płycie utwory o takim właśnie charakterze. Album okazał się bardzo spójny stylistycznie i do dnia dzisiejszego jest niezwykle ceniony przez wielbicieli tego gatunku na całym świecie.” – Andrzej Zieliński (2011)

Tracklista:

Side A
1. Krywaniu, Krywaniu 17:48

Side B
1. Juhas zmarł 04:34
2. Jeszcze kocham 02:33
3. Gdzie mam szukać 05:16
4. Fioletowa dama 05:15

 

2 odpowiedzi na “Reedycja płyty “Krywań, Krywań” zespołu Skaldowie”

Leave a Reply