Zespół PARA prezentuje autorski singiel. Posłuchaj utworu “Ocieplenie”

10 września premierę miał autorski singiel PARY – nowego stanu skupienia na muzyce. Z tej okazji w sieci pojawił się teledysk do singla zatytułowanego „Ocieplenie”. PARA to nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej.

“Ocieplenie” to słowo przynosi zarówno pozytywne, jak i negatywne skojarzenia. Taki też, jest utwór PARY – stanu skupienia na muzyce – dwuznaczny.

Mówi o zmieniającej się relacji między kobietą a mężczyzną, której początki wiążą się z pięknem, a wraz z upływem czasu ta koneksja zmienia się i więdnie. Ta relacja jest metaforą stosunków pomiędzy człowiekiem a planetą Ziemią.

fot. Mirosław Sycz | noonpictures

PARA o “Ociepleniu”:

“Postanowiliśmy w nasz muzyczny sposób pokazać światu, że globalne ocieplenie nie jest nam obojętne, zwrócić uwagę na to, że relacja człowiek – planeta, zmienia się i niestety idzie w złym kierunku. Robimy krzywdę pięknu, które nas otacza. Robimy bałagan we własnym domu. To nasza kropla w morzu działań związanych z walką z globalnym ociepleniem.  Być może “Ocieplenie” skłoni do refleksji i przyczyni się do zwiększania świadomości ekologicznej. Oby!”

PARA STAN SKUPIENIA NA MUZYCE

Choć nazwa w pierwszej kolejności sugeruje duet, PARĘ tworzą trzy osoby: Aleksandra Jabłońska – wokal, Jakub Cybula – produkcja, instrumenty klawiszowe, gitara oraz Piotr Królikowski – instrumenty perkusyjne.

PARA swoją twórczość opisuje jako “bezgranicze” gatunków muzycznych, odzwierciedlające stan skupienia umysłu. Choć historia ich trwania nie rozciąga się mocno na osi czasu, to nie przeszkodziło, by w tym czasie zdobyć już grono wiernych fanów, przyjaciół zespołu oraz niejedną nagrodę, na różnorodnych festiwalach i konkursach. Para występowała jako support największych, polskich gwiazd m.in Darii Zawiałow, Krzysztofa Zalewskiego, Natalii Nykiel, Pauliny Przybysz, Brodki, Łona i Webera, Meli Koteluk, Fisz Emade Tworzywo, Bovskiej, Margaret.

Zespół aktywnie koncertuje i stale poszerza repertuar, aktualnie pracuje nad debiutancką płytą.

Osiągnięcia:

LAUREACI KONKURSÓW: Festiwal Garaże, Jarocińskie Rytmy Młodych, Stage4You w Warszawie, Cudawianki – Lato zaczyna się w Gdyni, Gramy swoje, UNDERGRAMY, Alps Music Challenge, Zimowa Giełda Piosenki,
FEST MUZA, Niemen Non Stop.

WYRÓŻNIENIA: Festiwal SPAM w Lublinie Festiwal Garaże w Szczecinie Międzynarodowe konfrontacje muzyczne, Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne, Festiwal “Pamiętajmy o Osieckiej”.

FINALIŚCI: Start nagranie – Trójka Polskie Radio, Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie, FAMA Festiwal w Świnoujściu. Festiwal Supportów, Festiwal Piosenkarnia, Festiwal SPAM, Festiwal Wschody.

GOŚCIE RADIA: Trójka Polskie Radio, CZWÓRKA Polskie Radio, Radio Meloradio, Radio Opole, Radio Praga, Radio UWM FM, Radio Sygnały.

 

fot. Mirosław Sycz | noonpictures

 

 

Leave a Reply