Premierowa płyta „Renata Przemyk i Mężczyźni” 

4 września ukazała się nowa płyta Renaty Przemyk, na której znalazły się największe przeboje wokalistki, zaśpiewane wspólnie z mężczyznami (Igor Herbut, Leski, Artur Andrus, Vienio, Grzegorz Turnau, Skubas i inni).

Rok 2020 jest rokiem 30-lecia pracy artystycznej Renaty Przemyk. Świętowanie jubileuszu rozpoczął występ na festiwalu w Jarocinie w 2019 roku, gdzie w 1989 roku Renata z zespołem Ya Hozna występując na zaproszenie Armii, zdobyła serca słuchaczy i dostała w ten sposób “przepustkę” na alternatywną scenę.

fot. okładka płyty

Po sukcesie na Studenckim Festiwalu Piosenki i “błogosławieństwie” jarocińskiej publiczności, Renata miała już swoje miejsce na polskiej scenie muzycznej.

W listopadzie 1990 roku, Renata rozpoczęła solową karierę z powodzeniem kontynuowaną do dziś. Po 30-tu latach wspaniałą klamrę stanowił też występ na Pol’and’Rocku 2019, tworzonym od lat przez Jurka Owsiaka, współtwórcy fenomenu kultowego Jarocina. Teraz pora na jubileuszowe wydawnictwo z ważnymi dla Artystki wokalistami i wyjątkowe koncerty zaśpiewane w duetach jakich jeszcze nie było.

Nowy album zawiera najbardziej znane, najciekawsze piosenki artystki w specjalnie zaaranżowanych do tego projektu wersjach, w duetach z mężczyznami. Trzynaście utworów, trzynastu wyjątkowych artystów, trzydzieści lat.

Pierwszym singlem promującym album był utwór “Kłamiesz” nagrany z legendą polskiego hip hopu – Vieniem:

 

 

Z końcem lipca poznaliśmy nową wersję piosenki “Nie mam żalu”, zaśpiewanej w duecie z Arturem Andrusem:

 

 

Ponad to z Renatą zaśpiewali: Adam Nowak, Artur Andrus, Buslav, Czesław Mozil, Damian Ukeje, Vienio, Grzegorz Turnau, Igor Herbut, John Porter, Leski, Marek Dyjak, Skubas, oraz Wojciech Waglewski. Wydawcą płyty jest Agora Muzyka. Producentem muzycznym krążka Tomek „Harry“ Waldowski.

 

Tracklista:
1. Zero feat. Damian Ukeje
2. Kłamiesz feat. Vienio
3. Jakby nie miało być feat. Skubas
4. Babę zesłał Bóg feat. Marek Dyjak
5. Makijaż twarzy feat. Czesław Mozil
6. Nie mam żalu feat. Artur Andrus
7. Odjazd feat. Adam Nowak
8. Come Wake Me [Niech mnie ktoś obudzi] feat. John Porter
9. Bo jeśli tak ma być feat. Leski
10. Zazdrośni [Zazdrosna] feat. Grzegorz Turnau
11. 7:05 feat. Wojciech Waglewski
12. Kochana feat. Igor Herbut
13. Ten taniec feat. Buslav

Leave a Reply