Linia Nocna z utworem “Dla Ciebie jestem sobą” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów

“Dla Ciebie jestem sobą” to piosenka z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Teraz ten utwór postanowił zinterpretować duet Linia Nocna.

Utwór “Dla Ciebie jestem sobą” doczekał się wielu interpretacji, pierwotnie był jednak wykonywany przez Kalinę Jędrusik.

Kalina Jędrusik w telewizyjnym Kabarecie Starszych Panów była mistrzynią pełnych erotyki bluesów, które wykonywała charakterystycznym omdlewającym półszeptem. Dariusz Michalski, autor jej biografii, określił jej barwną postać słowami „niebanalna, nietuzinkowa, niezwyczajna, wielowymiarowa, wielotwarzowa i wielostykowa”.

Późniejsze wykonania tej piosenki to m.in. interpretacje Ewy Bem, Danuty Błażejczyk i właśnie Lini Nocnej.

fot. materiały prasowe

LINIA NOCNA to duet elektroniczny, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Debiutowali w czerwcu 2017 r. singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”. Dziś klip do utworu ma pół miliona odsłon na YouTubie, został też wykorzystany w ogólnopolskiej kampanii jednego z wiodących banków w Polsce.

16 marca 2018 r. na rynku pojawił się debiutancki album Linii Nocnej „Znikam na chwilę” (Wydawnictwo Agora) z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza i Buslava. Album był nominowany do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Elektronika. W kwietniu ich piosenka “9 mostów” z udziałem Otsochodzi ukazała się na składance Flirtini “Heartbreaks & Promises vol.4” – najważniejszej kompilacji z muzyką młodych polskich twórców (dziś utwór ma milion odsłon).

Z kolei w czerwcu zespół zaskoczył fanów kolejnym, niepublikowanym wcześniej utworem „Zielone Żoli”, który trafił na playlisty m.in. Radia Eska i Radia Zet. Podczas sezonu wiosenno-letniego 2018 r. Linia Nocna wystąpiła m.in. na Spring Break Festival, Co Jest Grane 24 Festival i Local Warming Festival. Zwieńczeniem sezonu festiwalowego był dla nich występ na głównej scenie Kraków Live Festival.

W listopadzie 2019 zespół zaprezentował utwór “Gdziekolwiek”, nagranym wspólnie z Kubą Badachem.

 

Dodaj komentarz