35-lecie działalności artystycznej Anny Jurksztowicz i premierowy singiel “Jestem taka sama”

Anna Jurksztowicz świętuje 35-lecie wracając na deski opolskiego festiwalu. Nowy singiel „Jestem taka sama” (JIMEK Radio Edit), do którego powstał teledysk, promuje jubileuszową płytę artystki.

Zaczęło się od Opola. To tam, na Krajowym Festiwalu Piosenki w 1985 roku młoda AnnaJurksztowicz zaśpiewała po raz pierwszy „Diamentowy kolczyk” ze słowami Jacka Cygana i muzyką Krzesimira Dębskiego od razu wygrywając konkurs premier. Po 35 latach wraca w to samo miejsce.

fot. materiały prasowe

Piosenka „Jestem taka sama” znalazła się w konkursie „Premiery” festiwalu w Opolu, który odbędzie się 6 września 2020 roku. Jubileuszowy powrót do Opola zostanie także uświetniony odsłonięciem gwiazdy Anny Jurksztowicz w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki na opolskim rynku. Artystka spotka się ze swoimi fanami w festiwalową sobotę o godzinie 11.00, gdzie w towarzystwie prezydenta miasta i innych artystów odsłoni pamiątkową tablicę.

W nowym, premierowym utworze Anna Jurksztowicz podkreśla, że „wciąż jest taka sama”-pełna energii, dzieląca się swoim talentem, pasją i wrażliwością. W teledysku promującym utwór zobaczyć będziemy mogli m.in. archiwalne zdjęcia artystki pochodzące z jej prywatnego albumu, pokazujące jej wieloletnią obecność na scenie i sukcesy jakie towarzyszyły jej przez lata kariery, a także zdjęcia wykonane przez jedną z najlepszych polskich fotografek – Zuzę Krajewską, pokazujące silną, kobiecą stronę artystki. Premiera piosenki napisanej przez Jacka Cygana, a skomponowanej przez Krzysztofa Napiórkowskiego pt. „Jestem taka sama” odbyła się 28 sierpnia na antenach radiowych i platformie YouTube.

Utwór promuje najnowszą, jubileuszową płytę Anny Jurksztowicz o tym samym tytule („Jestem taka sama”). Materiał ukaże się już 4 września, stanowi syntezę jej muzycznych poszukiwań łączących pop i nastrojowe melodie. Krążek powstawał w wyśmienitym składzie profesjonalnych twórców–znajdzie się na nim 14 premierowych kompozycji do muzyki Krzysztofa Napiórkowskiego i Krzesimira Dębskiego oraz tekstów Jacka Cygana, Andrzeja Saramonowicza, Michała Zabłockiego i Patrycji Kosiarkiewicz. W partiach recytowanych usłyszymy jednego z najwybitniejszych polskich aktorów – Andrzeja Seweryna.  

 

Leave a Reply