Janusz Szrom prezentuje nowy autorski projekt. Posłuchaj premierowego albumu

Nowa płyta Janusza Szroma pt. „Janusz Szrom” to autorski projekt wokalisty. Album jest już w sprzedaży. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który składa się z muzycznych impresji, premierowych piosenek, a także kilku zaskakujących coverów.

Krążek zawiera 21 utworów zaśpiewanych a cappella przez artystę. To z pewnością jeden z najciekawszych projektów wokalnych Janusza Szroma. Nagrania wielogłosowe, świetnie zaśpiewane, zostały nagrane z wielką starannością, metodą nakładających się ścieżek.

Na płycie znalazł się m.in. utwór Andrzeja Zauchy “Byłaś serca biciem”, który Janusz wielokrotnie wykonywał przy okazji współpracy z wieloma wybitnymi artystami.

Janusz Szrom to wokalista jazzowy, funkcjonujący od kilkudziesięciu lat na polskim rynku muzycznym. Wielokrotnie wyróżniany przez najważniejsze media z kręgów muzyki jazzowej.  W 1994 roku zajął II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. W następnym roku otrzymał jedno z najważniejszych wyróżnień dla młodego artysty – nagrodę publiczności „Klucz do kariery” na festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa ’95. Wielokrotnie brał udział w festiwalach muzycznych, m.in.: Jazz nad OdrąJazz JamboreeOld Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie, Jazz Standard Festival w Siedlcach, Jazz w Muzeum w Ostrowie Wielkopolskim, Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz wspomnianym wcześniej  Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. W drugiej połowie lat 90. występował również w popowej grupie Soda, z którą wydał jeden album. Janusz Szrom jest również autorem projektu muzycznego „Straszni Panowie Trzej”, pierwszego jazzowego opracowania piosenek Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory.

Płyta “Janusz Szrom” dostępna jest w ogólnej sprzedaży, w stacjonarnych sklepach muzycznych, a także pod linkiem:

https://allegro.pl/oferta/janusz-szrom-plyta-cd-9379001775

Wydawcą płyty  jest P.M Krystyna Prońko.

 

 

Leave a Reply