Specjalny teledysk “Pokój tylko mój” zespołu Closterkeller

“Pokój tylko mój” pochodzi z “Viridian” – dziesiątej studyjnej płyty zespołu Closterkeller. Do utworu powstał specjalny teledysk.

Videoclip jest semestralną pracą Dagmary Malinowskiej studentki krakowskiej ASP.

fot. materiały prasowe

Materiał został zarejestrowany w studio “Kultowe” Adama Toczko. Był to pierwszy album w odmłodzonym składzie Closterkeller, gdzie w studio zadebiutował m.in. syn Anji Orthodox, perkusista Adam Najman.

Obok nich zespół tworzą: klawiszowiec Michał Rollinger, basista Aleksander Gruszka, oraz nowy, młody gitarzysta Michał Jarominek.

Anja Orthodox: “To kolejna kolorowa płyta, tym razem w zieleni – kolorze życia i nadziei. Część utworów na “Viridian” jest uporządkowaniem przeszłości, a część zupełnie nowych, powstałych już w tym odmłodzonym składzie i właśnie one są moim zdaniem najlepsze, co mnie bardzo cieszy. Przez to płyta jest szalenie zróżnicowana muzycznie, od utworów miękkich do mocno rockowych. W tekstach poruszyłam głównie temat walki ognia z wodą, gdyż w taki sposób toczyło się moje życie w ostatnich latach, ale są też dwa teksty społeczno-polityczne oraz klimaty bajkowo-oniryczne – czyli również duża różnorodność. Głos mi chodzi znakomicie, jeszcze nigdy tak sprawnie nie poradziłam sobie w studio, aż jestem zdziwiona…”

W ramach promocji albumu Closterkeller przygotował dla fanów ponad trzydzieści koncertów, które odbyły się pod szyldem jesiennej trasy koncertowej “Abracadabra Viridian Tour 2017”.

 

Leave a Reply