Baasch – “Miasto”. Czwarta odsłona płyty “Noc”

„Miasto” to czwarta odsłona historii opowiedzianej przez Baascha na nowej płycie „Noc”.

W „Brokacie” noc była początkiem dnia, w „Cieniach” sami ją na siebie ściągaliśmy, a w „Mieście” pod jej osłoną uciekamy.

Baasch o utworze: Wielu z nas miewa momenty, kiedy ma ochotę rzucić wszystko, spakować się i wyjechać. Moje „Miasto” jest o Warszawie, ale myślę, że to bardzo uniwersalny utwór. Ostatnio w Polsce coraz więcej spraw nas uwiera, na coraz mniej rzeczy mamy wpływ. Ten utwór jest bardziej aktualny teraz niż kilka miesięcy temu, kiedy go napisałem.

W nagraniu utworu wziął udział zespół BaaschaRobert Alabrudziński (perkusja), Aleksander Żurowski (syntezatory), Tomasz Mreńca (skrzypce). Za miks i mastering odpowiada Agim Dżejliji.

Teledysk do „Miasta” autorstwa Bartka Wieczorka – jednego z najważniejszy polskich fotografów – będzie miał premierę 28 sierpnia. Tego samego dnia krążek „Noc” trafi do rąk słuchaczy. To pierwszy koncept album w dorobku artysty, napisany i skomponowany pod osłoną nocy. Opowieść o samotności, pełna obietnic, rozczarowań, tęsknot i kolorów nocnego miasta…

Baasch dał się już poznać jako producent o własnym rozpoznawalnym stylu. Przeplata industrialny chłód i EDM-owy trans w samodzielnie skomponowanych i świetnie napisanych, mrocznych piosenkach. Jego muzyka to też chwytliwe, zapadające w pamięć refreny i hipnotyzujący wokal.

 

Leave a Reply