“Nie czując nic”, czyli najnowszy singiel zespołu Obrasqi. Premiera albumu “Porzeczkowy”

21 sierpnia ukazał się mini albumu zespołu OBRASQi. “Porzeczkowy”, bo taki tytuł nosi płyta, to pięć autorskich propozycji grupy. Jednocześnie w sieci pojawił się teledysk do utworu “Nie czując nic”.

Zespół sięga zarówno do rocka progresywnego jak i nowoczesnych brzmień, tworząc z nich swoją muzykę, do której samodzielnie robi obrazy filmowe.

fot. materiały prasowe

 

Na płycie znalazł się utwór „Dopowiedzenia”, który dotarł do #27 Listy Przebojów Programu Trzeciego i na szczyt Listy Polskiego Radia Rzeszów oraz cztery premierowe nagrania.

OBRASQi to Monika Dejk- Ćwikła (śpiew, teksty, bas), Artur Wolski (gitary, klawisze, loop) i Jarek Bielawski (perkusja).

Zespół działa pod Gdańskiem od kwietnia 2019 roku. W tym czasie stworzył i nagrał własny materiał, wystąpił u Tomasza Żądy w audycji Trójka Żąda Debiutów, zagrał na żywo w MiniMax Piotra Kaczkowskiego.  Opublikowany w listopadzie 2019 roku maxi singiel  „Holygram” znalazł się na pierwszym miejscu listopadowego zestawienia „Będzie Głośno” Radiowej Czwórki.  Zespół został doceniony przez kilka zachodnich portali zajmujących się muzyką progresywną m. in. szwedzki ArtRock, francuski Prog Censor czy amerykański Power Of Prog, a teledysk (8 minutowy film animowany jednego z utworów) znalazł się w konkursie na najlepszy teledysk festiwalu Lift Off Session. Obrasqi zostały także finalistą Muzycznego Odkrycia Roku Metropolii, zdobyły także statuetkę Music Life Awards w kategorii Nowa Muzyka.

Posłuchaj na:

🔊 Spotify https://open.spotify.com/artist/7l3ni…

🔊 Deezer https://www.deezer.com/pl/artist/6897…

🔊 Tidal https://tidal.com/artist/16244608

 

Leave a Reply