Urodziny zespołu Kminek. Posłuchaj utworu “you and i”

“you and i” to pierwsza zarejestrowana piosenka zespołu Kminek, która rozpoczęła ich przygodę z muzyką. To też jedyna w języku angielskim, napisana pod wpływem spotkania dwóch kobiet.

KMINEK – zmysłowy projekt muzyczny, który powstał z miłości do muzyki, obrazu i słowa. Jest on ciekawym połączeniem dobrego chilloutu i zmysłowej elektroniki, ze smakiem wzbogacony gitarowymi brzmieniami.

fot. materiały prasowe

Sierpień to miesiąc piątych urodzin zespołu. Czas na urodzinowe niespodzianki. Pierwsza z nich to piosenka “you and i”. Kolejne pojawią się jeszcze w tym miesiącu, o czym będziemy informować. Już dziś możemy zdradzić, że Kminek pracuje też nad kolejną płytą.

 

Choć piosenka “you and i” odbiega nieco od późniejszych propozycji zespołu, to już wtedy Kminek miał swoją wartość, którą od samego początku pielęgnował. Jest w tym utworze oszczędność w podejściu do formy, ale w tym tkwi właśnie siła bandu Michaliny Maryniuk. To jest namacalna wrażliwość i umiejętność tworzenia rzeczy ważnych w sposób bardzo wysublimowany. Nawet ta drobna nieśmiałość ma swój urok, tym bardziej gdy weźmiemy pod uwagę dziewczęcy i nieco tajemniczy, a przez to charakterystyczny głos wokalistki. Każdy element tego utworu układa się w pewną całość, która być może nie była jeszcze w pełni dojrzała, ale za to już wtedy bardzo ujmująca.

*****

KMINEK to Michalina MaruniakJerzy Delwo i Paweł Zając. Szukali się tak długo, by się odnaleźć po trzydziestce – w tym czasie i miejscu, na tym etapie życia – kiedy coś już wiadomo, a jednocześnie ich poszukiwania artystyczne w dalszym ciągu mają sens. Wspólnie tworzą, robią zdjęcia i impresje filmowe. Michalina na co dzień jest związana z fabryką – gdzie toczą, frezują, spawają. Na lunch podjeżdża ciężarówką. Jurek zwiedza miasto ze swoim psem, a Paweł nie rozstaje się z mikserem (bynajmniej nie kuchennym).

Skład NA ŻYWO uzupełniają – Bartek Woźniak, czyli szalony poszukiwacz dźwięków wynikających z uderzania w cokolwiek i wszędzie i Arek Halikowski podróżujący łódką, napędzaną strunowymi wiosłami.

KMINEK to spotkanie z tym co jest obok, blisko, z tym czego za chwilę może zabraknąć…. 27 października 2017 roku, wydali pierwszy album zatytułowany KMINEK 34. Promujący płytę utwór „Do chleba kminek” zagościł w wielu stacjach radiowych i na listach przebojów.

Kminek na FB: https://www.facebook.com/kminekproject/

 

 

Leave a Reply