Premiera pierwszego mini albumu “Porzeczkowy” zespołu OBRASQi!

21 sierpnia to data premiery pierwszego mini albumu zespołu OBRASQi. “Porzeczkowy”, bo taki tytuł nosi płyta, to pięć autorskich propozycji grupy, zaliczanych do indie pop rock, jednak wykraczających muzycznie daleko poza ramy jednego gatunku.

Zespół sięga zarówno do rocka progresywnego jak i nowoczesnych brzmień, tworząc z nich swoją muzykę, do której samodzielnie robi obrazy filmowe.
Na płycie znalazł się utwór „Dopowiedzenia”, który dotarł do #27 Listy Przebojów Programu Trzeciego i na szczyt Listy Polskiego Radia Rzeszów oraz cztery premierowe nagrania.

fot. okładka albumu

OBRASQi to Monika Dejk- Ćwikła (śpiew, teksty, bas), Artur Wolski (gitary, klawisze, loop) i Jarek Bielawski (perkusja).

Zespół działa pod Gdańskiem od kwietnia 2019 roku. W tym czasie stworzył i nagrał własny materiał, wystąpił u Tomasza Żądy w audycji Trójka Żąda Debiutów, zagrał na żywo w MiniMax Piotra Kaczkowskiego.  Opublikowany w listopadzie 2019 roku maxi singiel  „Holygram” znalazł się na pierwszym miejscu listopadowego zestawienia „Będzie Głośno” Radiowej Czwórki.  Zespół został doceniony przez kilka zachodnich portali zajmujących się muzyką progresywną m. in. szwedzki ArtRock, francuski Prog Censor czy amerykański Power Of Prog, a teledysk (8 minutowy film animowany jednego z utworów) znalazł się w konkursie na najlepszy teledysk festiwalu Lift Off Session. Obrasqi zostały także finalistą Muzycznego Odkrycia Roku Metropolii, zdobyły także statuetkę Music Life Awards w kategorii Nowa Muzyka.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply