Wojciech Ciuraj z premierowym albumem “Dwa Żywioły”. Posłuchaj utworu z Abradabem

19 sierpnia, w setną rocznicę wybuchu II Powstania Śląskiego, ukazał się kolejny solowy album Wojciecha Ciuraja, zatytułowany „Dwa Żywioły”. Jednocześnie w sieci pojawił się teledysk do utworu tytułowego z gościnnym udziałem Abradaba.

“Dokładnie w setną rocznicę wybuchu II Powstania oddaję w Wasze ręce album “Dwa Żywioły”, a także klip, promujący to wydawnictwo. Dziękuję Abradab_44 za piękny wkład w ten projekt, a także Rafał Paluszek, który odpowiadał za ten zacny teledysk!!” – jak informuje artysta.

fot. materiały promocyjne

*****

Na drugim powstańczym albumie Ciuraj ponownie miesza style i gatunki, by możliwie jak najciekawiej opowiedzieć historię swojego regionu. Gośćmi specjalnymi na „Dwóch Żywiołach” są między innymi ceniony polski trębacz jazzowy – Piotr Schmidt, a także legenda polskiej sceny hip-hopowej – Abradab (Kaliber 44). Na program albumu składa się pięć kompozycji, w których Ciuraj postawił w większości na dłuższe formy, a prawdziwą ozdobą tego projektu jest wielowątkowa „Suita Czterech Rzek” trwająca niemalże 25 minut!

Choć Wojciech Ciuraj bez wątpienia zalicza się do twórców progresywnych, garściami czerpie z innych gatunków. „Dwa Żywioły” są najlepszym przykładem tego eklektycznego podejścia do współczesnego progrocka. Na albumie usłyszymy odważne eksperymenty z hip-hopem, jazzem, blues-rockiem, muzyką filmową czy klasycznym progrockiem. Dzięki niespotykanemu instrumentarium, a także uczestnictwu w projekcie gości reprezentujących najróżniejsze gatunki śląskiej sceny muzycznej, powstał album oryginalny i odważny, który pokazuje bogactwo tzw „śląskiego brzmienia”.

Skład:

Wojciech Ciuraj – gitara, mandolina, wokal

Abradab – wokal

Piotr Schmidt – trąbka

Daniel Arendarski – gitara

Dawid Makosz – instrumenty klawiszowe

Jacek Szuła – harmonijka ustna

Valyen Songbird – wokalizy

Klaudia Wachtarczyk  – gitara basowa

Dawid Klimuszko – perkusja

FB: facebook.com/wojciur/

 

Leave a Reply